Niedziela Palmowa – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Palmowa – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy najważniejsze święta w całym roku i niestety przychodzi nam świętować Wielki Tydzień w bardzo wyjątkowych okolicznościach. Ze smutkiem muszę przypomnieć, że zgodnie z zarządzeniami władzy kościelnej i państwowej – do 9 kwietnia br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć 1 osoba na 20 m2, nie licząc osób sprawujących posługę.


W naszym kościele nabożeństwa będą odprawiane i transmitowane online według następującego porządku:

Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00;

Wielki Piątek –  liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00;

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna – godzina 20.00

Rezurekcjagodzina 6.00, kolejne Msze Święte godzina 10.00, 12.00 i 17.00.

W drugi dzień świąt Wielkiejnocy porządek podobny jak w każdą niedzielę:

8.00; 10.00; 12.00 i 17.00.

Porządek Triduum Paschalnego w klasztorku:

Wielki Czwartek, Wielki Piątek – godzina 16.00, Wielka Sobota – godzina 19.00

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbywać się będzie w Wielką Sobotę według następujących zasad:

  1. Od godziny 7.00 do godziny 9.40 oraz od 15.00 do 16.00, w odstępach 20-to minutowych, poświecenie na wybrukowanym placu przed głównymi drzwiami kościoła; w ramach „spontanicznego spaceru ze święconką” – nie wchodzimy do kościoła, zachowujemy dystans, przychodzimy w maseczkach, po poświęceniu – wracamy do domu.
  2. Poświęcenia w świetlicach. Poszczególne rodziny przynoszą pokarmy, zostawiają je i wracają do domów, lub czekają na wolnym powietrzu (5-cio osobowe grupy). Godziny przynoszenia pokarmów ustalają mieszkańcy między sobą. W chwili poświęcenia do świetlicy wchodzi tylko ksiądz. Po odjeździe księdza rodziny (z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego) odbierają wcześniej przyniesione koszyczki. Godzina 10.00 – Saniki i Nieciece, 10.30 – Sawino, 11.00 – Łopuchowo i Siekierki, 11.30 – Sierki, Stelmachowo, Jeżewo Stare i Broniszewo.
  3. Istnieje możliwość poświecenia pokarmów na wolnym powietrzu w pozostałych miejscowościach, po uprzednim telefonicznym ustaleniu miejsca oraz godziny.

Pamiętajmy! Nie ma przymusu – pokarmy może także osobiście poświęcić głowa rodziny przed śniadaniem wielkanocnym.

Księża przyjeżdżają własnym transportem.

W ciszy Wielkiej Soboty Kościół adoruje Jezusa złożonego w Grobie. Serdecznie zapraszamy na miarę możliwości na wspólnotową modlitwę, z zachowaniem przepisów sanitarnych. Rozkład dyżurów jest wywieszony w gablocie.

         Istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii Świętej we wszystkie dni Wielkiego Tygodnia. Prosimy jednak przed przybyciem o kontakt telefoniczny i umówienie odpowiedniej godziny spotkania.

         Do wtorku włącznie można w zakrystii po Mszy Świętej oraz telefonicznie zgłaszać chorych, których odwiedzimy w ich domach, w Wielką Środę, z zachowaniem zakazu odwiedzin osób, będących w kwarantannie domowej.

2. Serdecznie zapraszamy na kolejne środowe, wielkopostne spotkanie modlitewne, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Konferencja ascetyczna o tematyce pasyjnej będzie połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem Gorzkich Żalów – zapraszamy.

3. W związku z trudną sytuacją niszczącej świat i Polskę pandemii – od niedzieli 28 marca do 9 kwietnia br. zapraszamy o godzinie 21.00, do wspólnej modlitwy przed obliczem Matki Bożej Tykocińskiej, połączonej ze śpiewem Apelu Jasnogórskiego, modlitwą różańcową, błogosławieństwem na zakończenie dnia. Można w tych modlitwach uczestniczyć w kościele lub za pośrednictwem transmisji online. Zapraszamy – nasza Ojczyzna i świat potrzebują Twojej modlitwy.