Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne

„W piekle najwięcej jest dusz, które nie dowierzały, że piekło istnieje…Jezu ufam Tobie

     Choćby dusza była już jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone – nie tak jest po Bożemu: cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystacie z tego cudu miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno” (Dz.1448).”

1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy nie zaczęli tych świąt na samym ich końcu, a pamiętali o uczestnictwie w liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku, adoracji Grobu Pańskiego, uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, bogatej liturgii Wielkiej Soboty. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem ks. Jarosława – wikariusza, Panów Strażaków z poszczególnych jednostek OSP, całej asyście procesyjnej, scholii parafialnej, ministrantom i osobom bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie wielkanocnej liturgii. Bóg zapłać!

2. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Caritas. Niech będzie wyrazem naszej solidarności i miłości wobec bliźnich poprzez modlitwę i wsparcie finansowe. Po Mszy Świętej zbierane będą do puszek ofiary na wsparcie inicjatyw prowadzonych przez nasz diecezjalny Caritas, z którego pomocy korzysta wiele rodzin z naszej parafii.

3. W związku z uroczystością Wielkiej Nocy zapraszam Panie i Panów Sołtysów na świąteczne spotkanie Rady Parafialnej, które odbędzie się dzisiaj bezpośrednio po Sumie (godz. 11.00).

4. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.30, 9.00 i 17.00. W tym dniu Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Po Mszy Świętej o godzinie 17.00 zostanie udzielone błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa. Módlmy się nieustannie, aby każde poczęte życie było szanowane!

5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

6. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona przez wolontariuszy zbiórka ofiar na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Karol Święcki, kawaler zamieszkały w miejscowości Brzózki Brzezińskie, parafia św. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem i Edyta Maleszko, panna zamieszkała w Broniszewie parafii tutejszej – Zapowiedź II. Robert Ostrowski, kawaler zamieszkały Siekierki parafia tutejsza i Ewelina Wiśniewska, panna zamieszkała w Złotorii parafia świętego Józefa. Zapowiedź I.