Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. Od wielu lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dzisiejsza niedziela jest także świętem patronalnym Caritas. Po każdej Mszy Świętej zbierane będą do puszek ofiary na wsparcie inicjatyw prowadzonych przez nasz diecezjalny Caritas.


Serdecznie zapraszamy dzisiaj wszystkich zainteresowanych na godzinę 15.00, na specjalne nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, połączone z ucałowaniem relikwii błogosławionego ks. Michała Sopoćki.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. Bardzo proszę, aby jak nakazuje nam stary zwyczaj, w miejscach gdzie taka tradycja od lat istnieje – odprawiać nabożeństwa majowe. Przypominam, że przez cały ten miesiąc w dni powszednie, po Mszy świętej o godzinie 17.00 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”; w klasztorku, w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 9.00; w niedziele po Mszy św. o godzinie 11.00. zachęcamy do uczestnictwa w tych modlitwach! W kościele parafialnym we wszystkie niedziele maja o godzinie 7.30 będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P – zapraszamy.

Pragniemy zauważyć, że ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Już teraz widzimy, że wielu opiekunów takich miejsc stale o tym pamięta. Dziękujemy im za tę troskę. Zwracamy się ponownie z prośbą o zaprowadzenie porządku i udekorowanie przydrożnych krzyży, zadbanie o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w modlitwach zanoszonych do Boga w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte w kościele parafialnym będą odprawione jak w każdą niedzielę, z jedyną różnicą – Msza Święta o godzinie 10.00 będzie połączona z uroczystościami patriotycznymi przy Pomniku Orła Białego; w klasztorku będzie tylko Msza Święta o godzinie 9.00. 

Burmistrz i Samorząd Tykocina, Centrum Kultury oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości obchodów Święta Konstytucji, które odbędą się w najbliższy piątek 3 maja br. Całość uroczystości odbywać się będzie według następującego porządku:

godz. 9.30 zbiórka na Placu Stary Rynek;

godz. 9.50 wymarsz pod pomnik Orła Białego;

godz. 10.00 przypomnienie historii świętowania 3 Maja,

– akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół im. W. Puchalskiego w Radulach,

– występ Orkiestry Dętej,

– uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny,

godz. 14.00 uroczyste otwarcie boiska w Siekierkach.

4. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy systematyczne przygotowania przed I Komunią Świętą. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz ich rodziców.

         5. W dniach od 18 do 19 maja br. organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy i na Święty Krzyż. Koszt 200zł. Zapisy i więcej informacji, u Pani Ewy Jaroszewskiej tel. 784 044 188

         6. Dziękujemy za wszelkie dowody życzliwego wsparcia prac remontowo-konserwatorskich naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi: z Warszawy – 400zł, z kolonii Tykocin – 200zł. Bóg zapłać!

7. Dziękujemy za wszelkie dowody życzliwego wsparcia prac remontowo-konserwatorskich naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi: z Warszawy – 400zł, z kolonii Tykocin – 200zł. Bóg zapłać!

         8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszego Piątku będzie odprawione po Mszy Świętej o godzinie 8.00, w Pierwszą Sobotę  nabożeństwa będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 6.30 i 17.00.

9. W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami kraju. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do ojczyzny!

         10.W związku z prowadzonymi pracami zwracamy się z prośbą o pomoc w sprzątaniu kościoła do rodzin z Nieciec. Najbliższa sobota godzina 10.00.

         11. Muzeum w Tykocinie, przygotowujące wystawę, dotyczącą Placu Czarnieckiego, zwraca się z prośbą o możliwość nieodpłatnego wypożyczenia zdjęć, artykułów, wycinków z gazet w celach wystawienniczych. Prosi jednocześnie o przyniesienie tych materiałów do Muzeum w Tykocinie, do 10 maja. Liczymy na życzliwość i wszelką pomoc.

12. W ostatnich dniach odbył się pogrzeb Śp. Jana Dajdy, lat 61, mieszkańca Tykocina i Śp. Lucyny Rakowicz, lat 89, mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…