Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne

W imię Boże dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy czas Jubileuszowych Misji Świętych. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału  w nabożeństwach tego czasu. Szczegółowy porządek misyjnych spotkań znajdziecie na zaproszeniach, jakie zostały dostarczone do poszczególnych rodzin.

Proszę o sprawdzenie godzin odprawiania zamawianych intencji mszalnych. Z racji misyjnego porządku nabożeństw zostały zmienione godziny odprawiania przyjętych Mszy Świętych.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją
w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Dzisiejsza niedziela jest także świętem patronalnym Caritas. Po każdej Mszy Świętej zbierane będą do puszek ofiary na wsparcie inicjatyw prowadzonych przez nasz diecezjalny Caritas.
  2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. W imieniu poszkodowanej osoby, chciałbym skierować gorący apel do sprawcy, o zwrócenie rzeczy ukradzionych w nocy z czwartku na piątek w jednym z garaży w Tykocinie
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy z troską myślą o rozpoczętym remoncie naszego kościoła. Wspierają tę idee darem swojej modlitwy i ofiarami. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy – z Tykocina 100zł, Białegostoku – 200zł i 500zł anonimowi ofiarodawcy. Bóg zapłać!
  5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Markowski Krzysztof, kawaler zamieszkały na Kolonii Tykocin i Ewa Jackowska, panna zamieszkała w Sanikach; oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I. Karol Polak, kawaler zamieszkały w Siekierkach i Elżbieta Kalicka, panna zamieszkała w Siekierkach; oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I.