Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne

Ciebie Boga wysławiamy, za dar Świętego Jana Pawła II – Papieża; największego z rodu Polaków. Swoim nauczaniem i przykładem życia poruszał ludzkie serca ku dobru i nadal to czyni. Święty Janie Pawle II, prosimy Cię – módl się za nami! 

2. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Caritas. Niech będzie wyrazem naszej solidarności i miłości wobec bliźnich poprzez modlitwę i wsparcie finansowe. Po Mszy Świętej zbierane będą do puszek ofiary na wsparcie inicjatyw prowadzonych przez nasz diecezjalny Caritas, z którego pomocy korzysta wiele rodzin z naszej parafii.

3. Niebawem rozpoczniemy piękny miesiąc maj. Bardzo proszę, aby jak nakazuje nam stary zwyczaj, w miejscach gdzie taka tradycja od lat istnieje – odprawiać nabożeństwa majowe. Przypominam, że przez cały miesiąc maj w dni powszednie, po Mszy świętej o godzinie 17.00 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”; w klasztorku, w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 9.00. Apeluję o liczny udział w tym nabożeństwie. Zaproszenie to kieruję zwłaszcza do dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej!

Pragniemy zauważyć, że ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Zwracamy się z prośbą o godne uczczenie i udekorowanie takiego miejsca. Należy je nie tylko odpowiednio przystroić, ale też zadbać o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego serca Maryi i Najświętszego Serca Jezusa zapraszam na nabożeństwo majowe.

5. Cały bieżący tydzień jest bogaty w różnego rodzaju świętowanie. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Porządek nabożeństw jak w każdą niedziele.

Burmistrz i Samorząd Tykocina, Centrum Kultury oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości obchodów Święta Konstytucji, które odbędą się w najbliższą sobotę 3 maja br. Całość uroczystości odbywać się będzie według następującego porządku: godz. 9.30 zbiórka na Placu Stary Rynek; 9.50 – wymarsz pod pomnik Orła Białego; godz. 10.00 akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Tykocinie, po niej Msza Święta w intencji Ojczyzny. O godzinie 12.30 rozpocznie się na stadionie miejskim – 3 Majowy Turniej Piłki Nożnej. Serdecznie zapraszamy. 

6. W związku z minionymi uroczystościami Wielkiej Nocy i niebawem rozpoczynającym się gruntownym remoncie kościoła – zapraszam członków Rady Parafialnej na świąteczne spotkanie, które odbędzie się za tydzień w niedzielę, bezpośrednio po Sumie (12.00).

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Nartowicz kawaler zamieszkały w parafii Radule i Marlena Sakowicz, panna z Jeżewa Nowego parafii tutejszej. Zapowiedź I.

8. Za tydzień, po wszystkich Mszach Świętych odbywać się będzie kwesta na pomoc hospicjum w Wyszkowie. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie należymy do ludzi majętnych, mamy wielkie potrzeby inwestycyjne, ale kiedy sam Bóg nas prosi, abyśmy wspierali cierpiących – nie możemy Jemu odmówić!

9. W dniach 1 – 3 lipca br. organizowana jest pielgrzymka do Sanktuariów Warmii i Mazur koszt 270 zł. Zapisy u Pani Elżbiety Słowikowskiej i Krystyny Cackowskiej. Więcej informacji w gablocie parafialnej.

10. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami i dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

11. Rozpoczęły się prace konserwatorskie przy obrazie Matki Bożej, niebawem, 5 maja br. rozpoczniemy gruntowny remont kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają tę idee darem swojej modlitwy i ofiarami. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli anonimowy ofiarodawca z USA – 1000zł i anonimowy ofiarodawca 200zł. Bóg zapłać.

12. W dniu wczorajszym odbył się w naszej świątyni ślub Renaty i Krzysztofa Kierskich oraz Wiolety i Michała Rogozińskich. Zdrowaś Maryjo..

W ostatnim tygodniu obył się w naszej wspólnocie pogrzeb Śp. Anny Sadowskiej z Tykocina, lat 85; Śp. Heleny Kopczewskiej, z Tykocina, lat 90 i Śp. Zbigniewa Kowalewskiego, lat 36 z Sanik. Wieczny odpoczynek…