Niedziela Męki Pańskiej – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Męki Pańskiej – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy najważniejsze święta w całym roku. W jakże szczególnym czasie przychodzi nam świętować – Wielki Tydzień, który serca nam odmienia – ciszą i powagą. Pełnią zamyślenia..


Ze smutkiem muszę przypomnieć, że zgodnie z zarządzeniami władzy kościelnej i państwowej – od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Zachęcam zatem do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania za pośrednictwem transmisji online w internecie oraz programach telewizyjnych. W naszym kościele nabożeństwa będą odprawiane i transmitowane według następującego porządku:

Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00;

Wielki Piątek –  liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00;

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna – godzina 20.00

Rezurekcjagodzina 6.00, kolejne Msze Święte godzina 10.00, 12.00 i 17.00.

W drugi dzień świąt Wielkiejnocy porządek podobny jak w każdą niedzielę:

8.00; 10.00; 12.00 i 17.00.

         W Wielką Sobotę, z powodu przepisów administracyjnych, nie jest możliwa tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów. Biskupi rekomendują wiernym błogosławienie pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny.

         Przypominamy o możliwości skorzystania z Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii Świętej we wszystkie dni Wielkiego Tygodnia. Prosimy jednak przed przybyciem o kontakt telefoniczny i umówienie odpowiedniej godziny spotkania.

         Do Wielkiej Środy włącznie można telefonicznie zgłaszać chorych, których odwiedzimy w ich domach, w odpowiednim czasie, z zachowaniem zakazu odwiedzin osób, będących w kwarantannie domowej.

         Pozostajemy do Waszej dyspozycji:

Ks. Proboszcz – tel. 501 404 954

Ks. Paweł – tel. 571 341 616.

2. Dziękujemy wszystkim osobom, które w tak szczególnym czasie śpieszą nam z pomocą, wspierając trwający remont naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: Kolonii Pajewo – 100zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł oraz mieszkańcy Siekierk przekazali kwotę 2000 złotych z przeznaczeniem na rozbudowę cmentarza. Dziękuję także rodzinie z Tykocina, która po raz kolejny ufundowała Paschał do naszego kościoła. Bóg zapłać!

3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Kazimierza Karwowskiego, lat 75 mieszkańca Nieciec. Wieczny odpoczynek…