Niedziela Chrystusa Króla – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Chrystusa Króla – ogłoszenia parafialne

Dzisiejszą niedzielą kończymy w Kościele Powszechnym Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Za chwilę odmówimy „Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. „Nie jest naszym zadaniem ogłaszać Chrystusa – Królem, lecz uznać Jego panowanie i poddać się Jego Prawu, zawierzyć Mu naszą Ojczyznę i cały Naród, nas samych i nasze rodziny”.

Zamykają się w katedrach, bazylikach, kościołach stacyjnych „Drzwi Miłosierdzia”, jednak potęga Bożego Miłosierdzia jest tak olbrzymia, iż nikt i nic nie jest w stanie jej zamknąć.

Przed nami kolejny Adwent. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny, bogaty w różne wydarzenia pastoralne. Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia, coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla.

Zwracamy się z serdecznym zaproszeniem do uczestnictwa w Roratach. W dni powszednie odprawiane one będą o godzinie 6.30.

2. W zawiązku z liturgicznym wspomnieniem Świętej Cecylii – patronki muzyki kościelnej Panu Andrzejowi – organiście, chórzystkom i chórzystom, scholi parafialnej i tym wszystkim, którzy zamierzają zaangażować się w śpiew liturgiczny składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych w codziennym życiu oraz satysfakcji za piękną posługę na rzecz wspólnoty, dziękujemy także za wytrwałą całoroczną pracę.

3. W najbliższym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: wtorek od godz. 9.00 – Dobki, Bagienki, Lipniki, Popowlany; czwartek od godziny 10.00 – Saniki i Sawino; piątek – od godz. 10.00 Kolonia Tykocin, Sierki i Kolonia Sierki; sobota od godz. 9.00 – Łopuchowo.

4. Powoli kończymy tegoroczne prace przy elewacjach kościoła, chociaż już zapewne za kilkanaście dni rozpocznie się wielki remont w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, którego koniec realizacji przewidziany jest na rok 2020. Dziękujemy osobom, które już w chwili obecnej wspierają plany remontowe, jakie mielibyśmy szanse podjąć w 2017 roku i najbliższych latach. Bardzo zatem potrzebna jest Wasza modlitwa i wsparcie finansowe. W ostatnich dniach ofiarę na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 200zł, Tykocina 200zł i 100zł. Bóg zapłać!

5. Parafia Sokoły organizuje w dniach 10-17 maja pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji. Koszt 2780 + 110 EURO – płatność w ratach. Bliższe info i zapisy w Sokołach u ks. Arkadiusza – tel. 692077483

6.  Podlaska Policja apeluje „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 (komórkowy 112). – całość apelu w gablocie.