IX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia parafialne

Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się we wspólnotowe świętowanie. Osobom, czynnie zaangażowanych w przebieg i przygotowanie procesji – ks. Jarosławowi, strażakom i Policji zabezpieczającej trasę przemarszu; ks. Prałatowi i ks. Marcinowi za uczestnictwo i przewodniczenie poszczególnym etapom procesji, dziękuję chórowi parafialnemu i Panu Organiście, pocztom sztandarowym strażaków, ministrantom, asyście procesyjnej, dziatwie i młodzieży noszącym feretrony, chorągwie i inne procesyjne przedmioty, władzom samorządowym, pracownikom gospodarki komunalnej, wszystkim tym, którzy udekorowali ołtarzyki oraz trasę przemarszu.

Były to wyjątkowe przeżycia dla całej naszej parafii. Modlitwą wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy tak licznie przybyli na wspólne świętowanie wdzięczności Bogu za Jego hojne dary.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 i modlitwę śpiewanych nieszporów. Na zakończenie Oktawy – w najbliższy czwartek odbędzie się specjalne nabożeństwo tzw. „Ostatni Nieszpór”, połączony z błogosławieństwem dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów, na zakończenie procesja eucharystyczna. Ponownie zachęcamy do uczestnictwa w procesji dzieci i młodzież.

Natomiast w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w tym dniu, z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą, połączone z tymi uroczystościami będą  odprawiane o godzinie 17.00. Zapraszamy.

Modlitwy Oktawy Bożego Ciała, są połączone z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Jest to także dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w poniedziałek mieszkańców miejscowości Hermany, Nieciece, Kiermusy, Sierki i Saniki;

– we wtorek mieszkańców miejscowości Sawino, Lipniki, Siekierki, Dobki, Bagienki;

– w środę mieszkańców miejscowości Broniszewa, Popowlan, Stelmachowa.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

2. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w organizację II Parafialnego Pikniku Rodzinnego. Bardzo cieszy fakt, że w dzisiejszych czasach są ludzie, którym chce się coś dobrego zrobić dla innych, działać na rzecz wspólnoty. Bóg zapłać!

Podziękowania kierujemy pod adresem: Emilii i Mariusza Jabłońskich oraz pracowników Alumnatu, Tomasza i Ewy Skłodowskich z całą Rodziną i przyjaciółmi ich wspierającymi, Emilii i Markowi Potrzebko – właścicielom Piekarni Narew w Tykocinie, Wioletty i Mariusza Rutkowskich – właścicieli szkółki krzewów ozdobnych ze Stelmachowa; Iwonie Matejczuk, właścicielce sklepu „Julianna”, Wiesławie Paszkowskiej, Beacie i Cezaremu Niecieckim, Arturowi i Elżbiecie Ciołko, Janowi Kalickiemu, Łukaszowi Toczyłowskiemu, Barbarze Gębała, Bogumile i Adamowi Rudawskim – właścicielom FlisakParku w Tykocinie; Tadeuszowi Wądołowskiemu – dyrektorowi Centrum Kultury,  Jerzemu i Wandzie Wysockim, rodzinie Państwa Zimnochów, wszystkim uzdolnionym parafialnym cukiernikom oraz licznym uczestnikom tej imprezy – serdecznie DZIĘKUJEMY!

Przy okazji pikniku zbierane były do puszek datki na wakacyjny wypoczynek dzieci z Domu Dziecka w Zambrowie. Zebraliśmy ogółem 2 444 zł 63 gr. Kwotę tę w najbliższym tygodniu przekażemy zainteresowanym. Bóg zapłać!

3. Osoby, które wybierają się na wakacyjny obóz w okolice Augustowa, proszone są o oddanie kart uczestnika do ks. Jarosława.

4. Dziękujemy osobom, które życzliwie wspierają plany remontu naszego kościoła parafialnego. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 100 i 200zł, Państwo Młodzi – 400zł. Bóg zapłać!

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Sebastian Kropiewnicki, kawaler parafii tutejszej i Justyna Komendant, panna zamieszkała Pokośno parafia Suchowola. Zapowiedź II. Mariusz Wnorowski, kawaler zamieszkały w Hermanach, parafii tutejszej i Anna Osiecka, panna zamieszkała w miejscowości Bajki Zalesie, parafia Trzcianne. Zapowiedź II. Paweł Poliński, kawaler zamieszkały w Białymstoku parafii św. Floriana i Marta Jabłońska, panna zamieszkała w Sanikach, parafii tutejszej. Zapowiedź II. Maciej Piasecki, kawaler zamieszkały w Tykocinie parafii tutejszej i Wioletta Jaworowska, panna zamieszkała w Choroszczy, parafia św. Jana Chrzciciela. Zapowiedź II.

6. Rozpoczęły się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. W najbliższym czasie modlitwy te zostaną odprawione w:

4 czerwca br. o godzinie 16.00 – Jeżewo Stare

5 czerwca br. o godzinie 14.00 – Hermany;

5 czerwca br. o godzinie 19.00 – Sierki;

12 czerwca br. o godzinie 14.00 – Stelmachowo Kolonia;

12 czerwca br. o godzinie 15.00 – ul. Holendry, ul, Piekarska, ul. Kozia, ul. Sokołowska.

7. Centrum Kultury w Tykocinie zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na obchody Dnia Dziecka, które rozpoczną się dzisiaj (niedziela 26 maja br.) o godzinie 12.00 na Placu Czarnieckiego. Na dzieci czekają niezwykłe atrakcje.

8. Za tydzień ofiary składane na tace będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

9. W następną niedzielę bezpośrednio po Sumie odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej, dotyczyć będzie ważnych kwestii i problemów bieżących. Zapraszam.

JEZU UFAM TOBIE!