IX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się we wspólnotowe świętowanie. Osobom, czynnie zaangażowanych w przebieg i przygotowanie procesji. 

Dziękuję ks. Prałatowi, ks. Marcinowi, ks. Andrzejowi, ks. Maciejowi za uczestnictwo i przewodniczenie poszczególnym etapom procesji, dziękuję chórowi parafialnemu i Panu Organiście, pocztowi sztandarowemu strażaków, ministrantom, asyście procesyjnej, dziatwie i młodzieży noszącym feretrony, chorągwie i inne procesyjne przedmioty, władzom samorządowym, pracownikom gospodarki komunalnej, wszystkim tym, którzy udekorowali ołtarzyki oraz trasę przemarszu. Były to wyjątkowe przeżycia dla całej naszej parafii. Modlitwą wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy tak licznie (z różnych stron świata) przybyli na wspólne świętowanie wdzięczności Bogu za Jego hojne dary.

Dziękujemy także firmie Koral, za ufundowanie lodów wszystkim młodszym uczestnikom procesji.  

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 i modlitwę śpiewanych nieszporów. Na zakończenie Oktawy – w najbliższy czwartek odbędzie się specjalne nabożeństwo tzw. „Ostatni Nieszpór”, połączony z błogosławieństwem dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów, na zakończenie procesja eucharystyczna. Ponownie serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w procesji dzieci i młodzież.

Modlitwy Oktawy Bożego Ciała, są połączone z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Jest to także dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w poniedziałek mieszkańców miejscowości Hermany, Nieciece, Kiermusy, Sierki i Saniki;

– we wtorek mieszkańców miejscowości Sawino, Lipniki, Siekierki, Dobki, Bagienki;

– w środę mieszkańców miejscowości Broniszewa, Popowlan, Stelmachowa.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

Natomiast w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w tym dniu, z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą, połączone z tymi uroczystościami będą  odprawiane o godzinie 6.30 i 17.00. Zapraszamy.

2. W najbliższą sobotę 37 osobowa grupa młodzieży z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby Duch Święty rozpalił w nich światło wiary i uzdolnił do mężnego postępowania według jej zasad. Spowiedź kandydatów i świadków Bierzmowania w piątek od godziny 16.00.

3. W dniu 16 czerwca odbędzie się w Płonce Kościelnej IX Festiwal Młodych. Organizujemy wyjazd na to spotkanie – koszt pakietu – 14zł. W programie przewidziane są katechezy, koncerty popularnych zespołów młodzieżowych. Zapisy u księdza Macieja. Zachęcamy młodzież do udziału. Więcej informacji na profilu FB parafii.

4. Kończą się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się:

3 czerwca o godzinie 14.00 – Sawino;

                  o godzinie 14.00 – Łopuchowo;

                  o godzinie 19.00 – Sierki.

10 czerwca o godzinie 14.00 – Jeżewo Nowe

16 czerwca o godzinie 16.00 – Jeżewo Stare

         17 czerwca o godzinie 14.00 –  Hermany

                          o godzinie 19.00 – Popowlany

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Adam Orłowski, kawaler z parafii Krypno i Natalia Napiórkowska, panna parafii tutejszej – zapowiedź I.

6. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

7. Tradycyjnie w II niedzielę miesiąca, w następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi, istniejącymi w parafii i przy okazji kolejna propozycja włączenia się w modlitwę różańcową rodziców za swoje dzieci. By się zapisać do takiego Koła Różańcowego – wystarczy przyjść na tę modlitwę i zgłosić swoją chęć przystąpienia do modlitewnej wspólnoty.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy z życzliwością i systematycznie wspierają ideę remontu naszego kościoła w ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 300zł, anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 400zł i Kolonii Tykocin – 300zł. Bóg zapłać!

9. Dziękuję rodzinom z Sierk, uczestniczącym we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę na godzinę 10.00 – zwracam się do mieszkańców z tej samej miejscowości.