IV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Jutro przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą odprawiane w porządku świątecznym, czyli o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00; w klasztorku – godzina 9.00. 

Integralną część liturgii tego dnia stanowi tradycyjnie poświęcenie gromnic. W Kościele Powszechnym obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, o czym będziemy pamiętać w naszych modlitwach. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Przypominam o przyniesieniu do kościoła gromnic.

         Tradycyjnie po święcie Ofiarowania Pańskiego przypada wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Specjalne błogosławieństwo przez wstawiennictwo św. Błażeja będzie udzielone po porannej i wieczornej Mszy Świętej.

  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca – nabożeństwa po Mszach Świętych o godzinie 6.30 i 17.00.

         Także w tym tygodniu, w najbliższy czwartek przypada wspomnienie Świętej Agaty, błogosławieństwo chleba i wody po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00. Według tradycji chleb Świętej Agaty chroni nas, nasze domostwa i mieszkania od niebezpieczeństw pożaru, i od innych przeciwności.

  1. Stowarzyszenie „Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego” i Zamek w Tykocinie – zapraszają 7 lutego, w sobotę na widowisko historyczne pn. „Szturm Zamku w Tykocinie A.D. 1657. Celem widowiska jest upamiętnienie wydarzeń sprzed 368 lat kiedy wojska hetmana Sapiechy zdobyły tykocińską twierdzę bronioną rzez oddziały szwedzkie i radziwiłłowskie. Początek inscenizacji o godzinie 14.00 przy pomniku Stefana Czarnieckiego. W imieniu organizatorów – zapraszamy!