IV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Bogu niech będą dzięki za dar wspólnych, kolędowych spotkań w rodzinach, jak i podczas Mszy Świętych odprawianych z przedstawicielami poszczególnych miejscowości i ulic. Dziękujemy za okazywane zrozumienia i wielką życzliwość.


Raz jeszcze dziękujemy za wyjątkowe zrozumienie problemów stojących przez naszą wspólnotą, w czasach tak szczególnie trudnych. Przy okazji kolędy na poczet tegorocznych remontów zebraliśmy ogółem 137 700zł. Bóg Wam zapłać!

2. W najbliższy wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą odprawiane w porządku świątecznym, czyli o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00. Integralną część liturgii tego dnia stanowi tradycyjnie poświęcenie gromnic. W Kościele Powszechnym obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, o czym będziemy pamiętać w naszych modlitwach. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Przypominam o przyniesieniu do kościoła gromnic.

3. W odpowiedzi na skierowaną do nas prośbę Caritas Chorwacji oraz apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc ofiarom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Zachęcamy do pomocy.

4. Za tydzień po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na ratowanie życia małego Fabianka. Chłopczyk urodził się z poważną wadą serca, wymaga pilnego przeszczepu wątroby i skomplikowane terapii w Stanach Zjednoczonych, która jest jedyną szansą na uratowanie życia 2-letniego chłopca. Istnieje także możliwość włączenia się w tę akcję poprzez serwis www.siepomaga.pl/fabian zachęcamy do pomocy i włączenia się w tę akcję.

5. W dniu dzisiejszym w godzinach od 9.00 do 13.00 odbywa się zbiórka krwi. Tradycyjnie krwiobus będzie zaparkowany przy Centrum Kultury, przy okazji oddania krwi będzie można zarejestrować się do krajowej bazy dawców szpiku. Nowością jest także fakt, że od 26 stycznia br. krwiodawcy uzyskali dodatkowe uprawnienia, w tym 2 pełnopłatne dni urlopu.

6. Dziękujemy Paniom z Siekierk za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę 6 lutego na godzinę 10.00 – zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości. Warto nadmienić, że powolutku kończymy prace remontowe.

7. Od następnej niedzieli 7 lutego br. wznawiamy nasze katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Pragniemy poinformować zainteresowanych (a będą to dwa roczniki młodzieży), że Sakrament Bierzmowania odbędzie się 29 maja br. o godzinie 16.00. Natomiast I Komunia odbędzie się w niedzielę 23 maja br. na Mszy Świętej o godzinie 11.00.

8. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, nabożeństwa tych dni będą połączone z poranną i wieczorną Mszą Świętą

9. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza zainteresowanych na kolejną katechezę, odbywającą się po poniedziałkowej, wieczornej Mszy Świętej. Tym razem tematem konferencji będzie osoba św. Józefa.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Wołosiewcza, lat 87, mieszkańca Jeżewa Nowego. Wieczny odpoczynek…