IV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W minionym tygodniu zakończył się organizowany przez naszą parafię zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży. Dzięki Bogu towarzyszyła nam odpowiednia pogoda, dobry humor oraz piękne okoliczności przyrody.

Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, dzięki którym po raz kolejny udało się nam zorganizować taki wyjazd – kierowniczce zimowiska – Pani Bogusi, Opiekunom – ks. Pawłowi, Kamilowi i Michałowi;  wspaniałym i grzecznym uczestnikom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym spora grupa naszych dzieci mogła nieodpłatnie skorzystać z takiego wyjazdu i nabyć, bądź utrwalić sobie umiejętność jazdy na nartach. Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem naszego Samorządu – za dofinansowanie wyjazdu kwotą 5 000złotych. Bóg zapłać!

2. Stowarzyszenie „Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego” i Zamek w Tykocinie – zapraszają w sobotę, 9 lutego br. – na widowisko historyczne pn. „Szturm Zamku w Tykocinie A.D. 2019. Jest to jedyna w kraju zimowa inscenizacja historyczna, ukazująca wydarzenia z okresu Potopu. Celem widowiska jest upamiętnienie wydarzeń sprzed wieków, kiedy wojska hetmana Sapiechy zdobyły tykocińską twierdzę bronioną rzez oddziały szwedzkie i radziwiłłowskie. Początek inscenizacji rozpocznie o godzinie 13.00 Msza Święta w rycie trydenckim, po łacinie, ze specjalną oprawą liturgiczno-muzyczną. W imieniu organizatorów – zapraszamy!

         3. Za tydzień, po każdej Mszy Świętej zbierane będą datki na leczenie poważnie chorej trzynastoletniej Kingi, uczennicy kl. VII Szkoły Podstawowej w Szepietowie. Dziewczynka od kilku miesięcy walczy z nowotworem złośliwym mózgu – wyściółczakiem anaplastycznym. Zebrane datki będą w całości przeznaczone na leczenie i rehabilitację. Wśród kwestujących będą koledzy i koleżanki Kingi oraz nauczyciele. Ośmielam się prosić Was o życzliwe włączenie się w tę akcję.

4. Za tydzień, w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – kolejne spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. 

5. Dziękujemy Paniom z Dobek za pomoc w piątkowym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 9 lutego, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z ul. Ogrodowej, ul. Bernardyńskiej i ul. Glogera.