Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył ks. Krzysztof Bruszewski – proboszcz kilku parafii we włoskiej diecezji Volterra.
Porządek Mszy Świętych połączonych z naukami rekolekcyjnymi nauk w poniedziałek (23.03.2026r.) i wtorek (24.03.2026r.) będzie następujący:
godzina 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00.
Młodzież i dziatwę szkolną – zapraszamy do uczestnictwa w popołudniowych Mszach Świętych. Liczymy na zaangażowanie i współpracę rodziców w kwestii uczestnictwa ich dzieci w rekolekcjach.
We wtorek w klasztorku (24.03.2025) o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta (z nauką do chorych i udzieleniem Sakramentu Chorych).
Prosimy Was także o pomoc ludziom chorym i samotnym w dotarciu na te spotkania. Osoby starsze, chorych, nie mogących dotrzeć na rekolekcje odwiedzać będziemy w Wielką Środę od godzin porannych. Już od dzisiaj i podczas dni rekolekcji, po każdej Mszy Świętej można w zakrystii zgłaszać takie osoby.
Serdecznie, raz jeszcze – zapraszamy do udziału w rekolekcjach!
2. Ponawiamy też nasze zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. Zachęcamy także do uczestnictwa w Nabożeństwie Pasyjnym odprawianym w środę o godzinie 19.00.
3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Kosakowski, kawaler parafii tutejszej i paulina Szklanko, panna z parafii Goniądz – zapowiedź I. Michał Czarnowski, kawaler z parafii Zawady i Sylwia Malinowska, panna parafii tutejszej – zapowiedź I. Michał Czarnowski, kawaler z parafii w Zawadach i Sylwia Malinowska, panna parafii tutejszej – zapowiedź I.
4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Józefa Bąka, lat 73 z Tykocina, Śp. Danuty Hajduk, lat 86 z Jeżewa Starego, Śp. Stanisława Mogielnickiego, lat 86 z Białegostoku, Śp. Jana Cackowskiego, lat 87 z Sanik. Wieczny odpoczynek…






