IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczył im będzie ks. Mariusz Szulc – Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja.  Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (22.03.2021) i wtorek (23.03.2021) będzie następujący:

Godzina 8.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży

Godzina 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną (we wtorek dzień

chorych – Msza Święta w klasztorku)

Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku.

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby dzieci w pełni skorzystały z tego czasu. Prosimy także, aby nie planować sobie spowiedzi na niedzielę rozpoczynającą nasze rekolekcje, gdyż będzie to wymagało wiele cierpliwości z naszej (księży) i Waszej strony; postarajcie się, aby dniami korzystania z tego sakramentu były poniedziałek i wtorek. Zadbajmy także o chorych i samotnych. Przyjdź na rekolekcje! Zapraszamy!

2. Nasza Parafia i Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach zapraszają wszystkich chętnych na Drogę Krzyżową, która odbędzie się 27 marca br. (sobota). Wspólną modlitwę rozpoczniemy w Radulach – Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy Mszą Świętą o godzinie 13.00 w kościele parafialnym w Tykocinie. Trasa liczy 12 km. Wszyscy, którzy chcieli by wziąć udział w tym wydarzeniu – mogą dokonać zapisu w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Autokar dla biorących udział zostanie podstawiony na parkingu przy kościele o godzinie 8.15. Droga Krzyżowa będzie się odbywała zgodnie z wymaganiami sanitarnymi. Uczestnicy są zobowiązani do noszenia masek i zachowania dystansu społecznego.

3. Pragniemy po raz pierwszy włączyć się w ogólnopolską inicjatywę modlitewną –    „24 godziny dla Pana”. W roku bieżącym przebiega ona pod hasłem „Ty udzielasz przebaczenia”. Celem jest modlitwa, podczas której osoby biorące w niej udział w sposób szczególny modlą się w określonej (wyznaczonej) godzinie, rozważając Mękę Pańską (ostatnie 24 godziny życia Jezusa). W naszej parafii modlitwa ta rozpocznie się w Wielki Czwartek o godzinie 17.00 i będzie trwała do Wielkiego Piątku do godziny 17.00. Wszyscy chętni, którzy chcieliby wziąć udział w modlitwie powinny skontaktować się z ks. Piotrem.

4. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 5 par małżeńskich będzie obchodziło jubileusz 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.

5. Serdecznie zapraszamy na kolejne środowe, wielkopostne spotkanie modlitewne, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Tematem najbliższej konferencji połączonej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem Gorzkich Żalów, będzie „Jezusowa droga na Golgotę” – zapraszamy.

6. Pragnę podziękować za okazywaną życzliwość we wspieraniu prac gruntownego remontu świątyni w ostatnich dniach swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Siekierk – 100zł, Jeżewa Starego – 300zł, Tykocina – 200zł, z Sanik – 100 i 300zł, mieszkańcom Stelmachowa zebranym na Mszy Świętej – 1050zł, Koła Różańcowego ze Stelmachowa – 450zł. Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Janiny Wysockiej, lat 98, mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…