IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczył im będzie ks. dr. Robert Bączek – Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium w Łomży.  

Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (23.03.2015) i wtorek (24.03.2015) będzie następujący:

Godzina 8.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży

Godzina 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną w klasztorku (we wtorek dzień    

                             chorych)

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku.

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci w pełni wykorzystały ten czas – wolny od zajęć w szkole, na pogłębienie relacji z kochającym nas Bogiem. Informujemy, że dzięki współpracy i życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół będzie zorganizowany, tradycyjną trasą i o tej samej porze – autokarowy dowóz dzieci na rekolekcje.  Liczymy na życzliwe wsparcie nauczycieli w proces opieki na wychowankami. Bardzo prosimy już dzisiaj o solidne przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej i zaplanowanie sobie uczestnictwa w tych spotkaniach. Zadbajmy także o chorych i samotnych. Przyjdź na rekolekcje! Zapraszamy!

         2. Trwa akcja zbiórki elektro – śmieci prowadzona przez Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Dzięki zgromadzonym w ten sposób środkom, zostaną wybudowane na terenach misyjnych nowe szkoły, szpitale, studnie. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel dziękujemy za zrozumienie i życzliwość, jaką w ten niecodzienny sposób okazujemy naszym potrzebującym braciom i siostrom w odległych krajach. Akcja trwa do 19 marca br. Ponawiamy naszą prośbę o pomoc w zbieraniu elektro-sprzętu w poszczególnych miejscowościach. Osoby, które nie są w stanie przywieźć zużytego sprzętu – mogą zgłaszać się po każdej Mszy Świętej do zakrystii. Postaramy się zorganizować taki transport w odpowiednim czasie.  Wszystkim rodzinom, które tak życzliwie odpowiedziały na nasz apel – serdecznie dziękujemy! 20150314_144931

         3. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które modlitwą i darami pieniężnymi wspierają rozpoczęty remont naszego kościoła. W ostatnim czasie ofiarę w wysokości 400zł złożyło Koło Różańcowe z ul. Piłsudskiego. Bóg zapłać!

4. W dniach od 30 czerwca do 3 lipca br. organizowana jest pielgrzymka autokarowa szlakiem św. Jana Pawła II. Trasa będzie prowadziła przez Kraków (Łagiewniki), Zakopane (Krzeptówki) i Częstochowę. Zapisy u Pani Krystyny Cackowskiej.