IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał. Czy człowiek może spotkać się ze świnią przy jednym korycie? Kto będzie wtedy ważniejszy? 

1. Pragniemy przypomnieć, że w dniach od 17 do 19 marca br. odbywać się będą u nas Rekolekcje Wielkopostne. Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci w pełni wykorzystały ten czas – wolny od zajęć w szkole, na pogłębienie relacji z kochającym nas Bogiem. Bardzo prosimy już dzisiaj o solidne przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej i zaplanowanie sobie uczestnictwa w tych spotkaniach. Zadbajmy także o chorych i samotnych. Przypominamy o wielkopostnych nabożeństwach – Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek po Mszy Świętej o godzinie 17.30 oraz śpiewanych po Sumie – Gorzkich Żalach. Niebawem, tradycją minionych lat będzie zorganizowana Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

2. W czasie rekolekcji dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Tykocinie, po każdej Mszy Świętej będzie rozprowadzała własnoręcznie wykonane palmy. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na pomoc polskim dzieciom, wychowankom jednego z Domów Dziecka na Litwie.

3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

4. W następną niedzielę po Mszach Świętych będą zbierane do puszek ofiary na zakup odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego dla naszej scholii parafialnej. Nie możemy pozwolić, aby bylejakość urządzeń, niszczyła piękno ich talentów, wykorzystywanych na chwałę Boga.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Grzegorz Dudziński, kawaler zamieszkały w Krynkach, parafia św. Anny i Ewa Okuła, panna zamieszkała w Sierkach parafii tutejszej; Dariusz Gołębiewski, kawaler zamieszkały w Białymstoku i Anna Stypułkowska, panna zamieszkała w Hermanach parafii tutejszej. Zapowiedź I.

6. W ostatnim tygodniu stanęli przed Panem: Śp. Piotruś Wnorowski, Zenon Sakowicz, Wacław Sadowski. Wieczny odpoczynek…

syn-marnotrawny