IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne

Od jutra rozpoczynamy piękny miesiąc maj. Bardzo proszę, aby jak nakazuje nam stary zwyczaj, w miejscach, gdzie taka tradycja od lat istnieje – odprawiać nabożeństwa majowe. Przypominam, że przez cały ten miesiąc w dni powszednie, po Mszy świętej o godzinie 17.00 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”; w klasztorku, w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 9.00; w niedziele po Mszy św. o godzinie 11.00.


Zachęcamy do uczestnictwa w tych modlitwach! Przypominamy także, że w kościele parafialnym w każdą niedzielę o godzinie 7.30 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P – zapraszamy.

2. W środę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w modlitwach zanoszonych do Boga w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte w kościele parafialnym będą odprawione jak w każdą niedzielę, z jedyną różnicą – Msza Święta o godzinie 10.00 będzie połączona z uroczystościami patriotycznymi przy Pomniku Orła Białego; w klasztorku będzie tylko Msza Święta o godzinie 9.00. 

Burmistrz i Samorząd Tykocina, Port Kultury oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości obchodów Święta Konstytucji, które odbędą się w najbliższą środę 3 maja br. Całość uroczystości odbywać się będzie według następującego porządku:

– godz. 9.15 – spotkanie przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Tykocinie | ul. Choroszczańska 4
– godz. 9.20 – przemarsz pod pomnik Orła Białego
– godz. 9.40 – wspólne odśpiewanie hymnu Polski
– godz. 9.45 – część artystyczna
– godz. 10.00 – uroczysta Msza Święta
– godz. 11.00 – koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Dętej Tykocin
– godz. 12.00 – zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum w Tykocinie (bezpłatne wejściówki do odbioru w Porcie Kultury Tykocin przy ul. Złotej 2)

         3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwa Pierwszego Piątku i Pierwszej Soboty będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 7.00 i 17.00.  

4. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami kraju. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do ojczyzny!

         5. Dziękujemy za wszelką życzliwość we wspieraniu naszych tegorocznych planów inwestycyjnych, jeszcze do końca nie sprecyzowanych, uzależnionych od naszych możliwości finansowych. Mieliśmy złudne nadzieje, że kiedy Tykocin stanie się Pomnikiem Historii łatwiej będzie nam się troszczyć o zabytki – nic bardziej mylnego, w tym roku po raz kolejny nie otrzymaliśmy żadnej pomocy ze strony Ministerstwa Kultury. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 300zł. Bóg zapłać!

         6. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej;

         7. W sobotę 6 maja o godzinie 8.00 wyruszy z Białostockiej Katedry do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie – XXVIII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn. Uwieńczeniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. o godz. 18.00 celebrowana w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Zachęcamy do wspólnej wędrówki lub choćby na wieczorną Mszę Świętą przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej.

         8. Rozpoczynamy w naszej parafii dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Zachęcam Radnych z poszczególnych miejscowości o ustalanie dnia i godziny wspólnych modlitw o tegoroczne urodzaje. W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 – modlitwa z rodzinami z Herman.

         9. W dniach 27 stycznia do 3 lutego 2024 roku organizuje pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela. W planie zwiedzanie miejsca urodzin i śmierci św. Charbela, nawiedzenie Sanktuarium św. Rafki patronki cierpiących, nawiedzenie pozostałości po Tyrze i Sydonie, miast opisanych w Biblii, nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu, kościół św. Jana Chrzciciela, klasztor św. Antoniego Padewskiego oraz miejsc związanych z kulturą Libanu. Pozostało jeszcze 10 wolnych miejsc. Zapisy do końca maja. Więcej informacji na stronie internetowej parafii Tykocin, profilu FB parafii lub u ks. Piotra. (tel. 698 922 089)

         10. W najbliższy poniedziałek 1 maja br. – przypada kolejna rocznica urodzin Ks. Prałata Witolda Nagórskiego. Mija już 3 miesiąc od dnia Jego śmierci. O godzinie 10.00 (jutro) zostanie odprawione Nabożeństwo Żałobne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy – wszystkich przyjaciół, współpracowników oraz każdego, kto z wdzięcznością wspomina wieloletniego proboszcza naszej parafii.