IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

W najbliższą sobotę 18 maja odbędzie się w naszym kościele II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej – NADZIEJA W CHÓRZE. Organizatorem jest Radio Nadzieja. Patronat honorowy objął Jego Ekscelencja ks. dr Janusz Stepnowski – Biskup Łomżyński. Konkurs odbędzie się według następującego porządku:

godz. 9.00 – 16.00 przesłuchanie konkursowe
godz.16.00 – 17.30 warsztaty dla dyrygentów i delegacji poszczególnych chórów
godz.19.00 – Msza Święta, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, koncert

laureatów.

Więcej Informacji na stronie internetowej konkursu http://konkurschoralny.radionadzieja.pl/

2. Dziękuję dwom paniom z ul. Sokołowskiej za wczorajsze sprzątanie kościoła; z prośbą o pomoc w przygotowaniu świątyni do sobotnich i niedzielnych uroczystości zwracamy się do rodzin z ul. Zacerkiewnej i ul. Browarnej. Początek sprzątania piątek, godzina 18.00.

3.Niebawem rozpoczynają się w Kościele tradycyjne dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Zachęcam Radnych z poszczególnych miejscowości o ustalanie dnia i godziny wspólnych modlitw o tegoroczne urodzaje. W najbliższym czasie odprawione będą następujące modlitwy: w Sanikach 18 maja o godzinie 19.00; w Broniszewie 19 maja o godzinie 19.00; w Sawinie 25 maja o godzinie 19.00; w Hermanach 26 maja o godzinie 14.00.

4. Dziękujemy za stałe dowody Waszego życzliwego wsparcia prac remontowo-konserwatorskich naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi: z Kapic – 400zł, Broniszewa – 100zł, z Siekierk 300 i 200zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty 1 000zł. Bóg zapłać!

5. W poniedziałek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwie Fatimskim, które odbędzie się o godzinie 18.30 w klasztorku. Rozpoczniemy Mszą Świętą, po której odmówimy Różaniec, a następnie wyruszy procesja z figurą Matki Bożej. Przynosimy ze sobą świece.

6. W poniedziałek 20 maja o 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tykocinie przy ul. 11 Listopada 8 – odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości założenia Koła Gospodyń Wiejskich w Tykocinie. Zapraszamy również osoby zainteresowane założeniem Koła Gospodyń Wiejskich w innych sołectwach naszej gminy.