IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

Pragniemy z radością poinformować, że po złożonym odwołaniu od decyzji Zespołu Sterującego – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało nam jednak  dofinansowanie na rok bieżący w kwocie 100 000 złotych; przy deklarowanej pomocy z Urzędu Miasta i Gminy Tykocin możemy mieć nadzieję, że niebawem, prawdopodobnie w miesiącu lipcu br. rozpoczniemy dalszy ciąg prac przy elewacjach frontonu naszego kościoła.

Prace te będą uzupełnieniem trwających prac związanych z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego i należy zauważyć, że nie są i nie mogą być z nimi powiązane finansowo.

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące

osoby: Kamili Zambrowski, kawaler, zamieszkały w parafii Św. Kazimierza w Białymstoku i Barbara Ewa Kraszewska, panna zamieszkała w Hermanach parafii tutejszej – zapowiedź II; Maciej Poniecki, kawaler zamieszkały w parafii Św. Wojciecha w Białymstoku i Renata Słowikowska, panna zamieszkała na Kolonii Tykocin, parafii tutejszej – zapowiedź II.

3. Dziękuję Paniom z Jeżewa Starego za pomoc i cierpliwość we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (13 maja br., na godzinę 10.00) zwracam się ponownie do rodzin z tej miejscowości.

4. Składamy podziękowania wszystkim rodzinom, wspierającym rozpoczęte prace remontowe. W ostatnim tygodniu swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: mieszkańcy Dobek – 520 zł.; osoby, które gromadziły się na modlitwie Drogi Krzyżowej w Siekierkach – 170zł, anonimowy ofiarodawca z Łopuchowa – 200zł, z Tykocina 100zł, anonimowy ofiarodawca 150zł i 60 €, Państwo Młodzi – 1000zł i 200zł . Bóg zapłać!

5. Przypominamy, że codziennie odprawia się w naszym kościele i klasztorku nabożeństwo majowe. W dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 17.00 (w kościele parafialnym) po Mszy Świętej o godzinie 9.00 (w klasztorku). Zachęcamy do uczestnictwa, zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana
i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwie Fatimskim, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18.30 w klasztorku. Rozpoczniemy Mszą Świętą, po której odmówimy Różaniec, a następnie wyruszy procesja z figurą Matki Bożej. Przynosimy ze sobą świece. Tego dnia nie będzie w klasztorku Mszy Świętej o godzinie 9.00.

7. W zakrystii są do nabycia obrazy Matki Bożej Tykocińskiej, można je także obejrzeć przy ołtarzu Matki Bożej Tykocińskiej.

8. Podobnie jak przed rokiem; za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach Świętych wolontariusze Fundacji „Pomóż im” będą zbierali ofiary do puszek z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację dzieci, podopiecznych Domowego Hospicjum oraz budowę nowego ośrodka dla dzieci osieroconych wraz z oddziałem opieki wyręczającej. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.