IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne.

Rozpoczęły się już bezpośrednie, regionalne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. W dniu dzisiejszym odbędzie się Wieczór Chwały w Bazylice, w Sokołach; początek godzina 19.30. Zachęcamy ludzi młodych do włączenia się w te uroczystości. Zorganizowaliśmy bezpłatny transport, wyjazd sprzed kościoła około godziny 19.00.

Także w tym tygodniu przybędą do naszej parafii Znaki Światowych Dni Młodzieży. Uroczystość powitania w najbliższy piątek o godzinie 9.00. Tego także dnia zapraszamy młodzież i wszystkich zainteresowanych na godzinę 19.00, na specjalne nabożeństwo i adorację, którą poprowadzi młodzież i schola parafialna.

2. Muzeum w Tykocinie, Polski Związek byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych oraz nasza Parafia – organizują w dniach 23 -24 maja 2016 r wyjazd do byłego obozu koncentracyjnego w Gross-Rosen. Na terenie tego obozu odbędzie się uroczystość odsłonięcia kamiennej tablicy, upamiętniającej zamordowanych tykocińskich więźniów, z masowej wywózki, z dnia 27 maja 1944 roku. Pragniemy poinformować, że naszą doroczną uroczystość objął swoim patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Pan Andrzej Duda. Z uwagi na wysoką rangę tegorocznych uroczystości mamy nadzieję na liczny udział mieszkańców Tykocina, szczególnie z rodzin zamordowanych w tym obozie więźniów. W programie wyjazdu pobyt na Jasnej Górze i Msza Święta w kaplicy cudownego obrazu w intencji tykocińskich więźniów obozów koncentracyjnych i ich rodzin, wizyta w Krzeszowie, Rogoźnicy, koncert patriotyczny pt. „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”. Wyjazd z Tykocina 23 maja br. o godzinie 6.00, powrót 24 maja ok. Godziny 23.30. Koszt dwudniowej wycieczki-pielgrzymki : 230 zł.

Zapisy na wyjazd prowadzi Marzena Pisarska-Kalisty –  tel.  516 141 958. Program wyjazdu wywieszony jest w gablocie parafialnej oraz opublikowany na stronie internetowej parafii.

1. W imieniu poszkodowanej osoby, chciałbym skierować gorący apel do sprawcy, o zwrócenie rzeczy ukradzionych w jednym z garaży w Sawinie.
  2. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w następna niedzielę – 24 kwietnia br. będzie miała miejsce, w całym świecie, zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy na to, że „wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę”.
  3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jarosław Liżewski, kawaler, zamieszkały w parafii Janówka i Joanna Malinowska, panna zamieszka w Sierkach, parafii tutejszej. Zapowiedź I.
  4. W ostatnim czasie swój dar na wsparcie rozpoczętych remontów naszego kościoła złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: Członkinie Koła Różańcowego z Siekierk – 600zł, z Jeżewa Starego – 50zł, rodzice nowo ochrzczonego dziecka 100zł. Bóg zapłać!