IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

   Niebawem rozpoczniemy piękny miesiąc maj. Bardzo proszę, aby jak nakazuje nam stary zwyczaj, w miejscach gdzie taka tradycja od lat istnieje – odprawiać nabożeństwa majowe. Przypominam, że przez cały miesiąc maj w dni powszednie, po Mszy świętej o godzinie 17.00 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”; w klasztorku, w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 9.00. Apelujemy o liczny udział w tym nabożeństwie!

Pragniemy zauważyć, że ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Zwracamy się z prośbą o godne uczczenie i udekorowanie takiego miejsca. Należy je nie tylko odpowiednio przystroić, ale też zadbać o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu.

            2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego serca Maryi i Najświętszego Serca Jezusa zapraszamy na nabożeństwo majowe.

       3. Cały bieżący tydzień jest bogaty w różnego rodzaju świętowanie. W tym roku, z racji niedzieli wielkanocnej przypadającej 3 maja – liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski obchodzona będzie w sobotę (2 maja br.). Z racji jednak na tradycję trzeciomajowego święta, główne uroczystości patriotyczne odbędą się w niedzielę.

Burmistrz i Samorząd Tykocina, Centrum Kultury oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości obchodów Święta Konstytucji, które odbędą się w najbliższą niedzielę 3 maja br. Całość uroczystości odbywać się będzie według następującego porządku:

godz. 9.30 zbiórka na Placu Stary Rynek;

godz. 9.50 wymarsz pod pomnik Orła Białego;

godz. 10.00 rys historyczny, akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół im. Puchalskiego w Radulach, po niej Msza Święta w intencji Ojczyzny;

godz. 13.00 rozpocznie się na stadionie miejskim – 3 Majowy Turniej Piłki Nożnej. Serdecznie zapraszamy.

        4. Czwartą Niedzielę Wielkanocną obchodzimy, jako Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Katolicy na całym świecie modlą się do naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo, to znaczy, aby wybrał, powołał i posłał swych uczniów do pracy misyjnej, apostolskiej i ewangelizacyjnej. Pamiętajmy w naszych indywidualnych modlitwach o wspólnej odpowiedzialności za powołania.

         5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Baczewski, kawaler zamieszkały w Siekierkach parafii tutejszej i Anna Kosińska, panna z parafii Grodzisk. Zapowiedź I.

         6. Dziękujemy wszystkim, którzy z troską myślą o rozpoczętym remoncie naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli mieszkańcy Siekierk 120 i 260 zł, anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 600zł. Bóg zapłać!

         7. W następną niedzielę bezpośrednio po Sumie odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci w tym roku przystąpią do Sakramentu Bierzmowania.

         8. Pragniemy przypomnieć, że w dniach od 27 lipca do 7 sierpnia br. organizujemy wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży. Bliższe informacje i zapisy u ks. Jarosława.