IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

„Cisza może wydrążyć przestrzeń wewnętrzną w głębi nas samych, aby zamieszkał tam Bóg, aby Jego Słowo w nas trwało, aby miłość do Niego zakorzeniła się w naszym umyśle i sercu oraz ożywiała nasze życie”

Pragnę podziękować wszystkim, którzy skorzystali z uczestnictwa w Rekolekcjach Adwentowych. Zasługujący na wyróżnienie, przy życzliwym wsparciu Dyrekcji Zespołu Szkół oraz nauczycieli był liczny udział dziatwy i młodzieży. Cieszymy się także licznym gronem uczestników nabożeństwa rekolekcyjnego dla osób starszych i chorych, którym w dotarciu do kościoła tak chętnie pomogli bliscy. Bogu dziękujmy i z radosną nadzieją czekajmy na święta.

         Przypominamy, że jutro od godzin przedpołudniowych będziemy odwiedzać osoby obłożnie chore. Przybycie kapłana poprzedzi wcześniejszy kontakt telefoniczny.

2. Za parę dni Wigilia i  radosna Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Witam serdecznie wszystkich przybywających do nas Gości. Pozdrawiam tych, którzy ciągle są z nami i odwiedzają nas za pośrednictwem internetu. Dziękujemy Wam, że o nas nie zapominacie! Wszyscy razem łączmy się w dziękczynieniu i odnajdywaniu Boga w naszym bliźnim. Nie zapomnijmy przygotować serca, aby Bóg mógł się narodzić. Pamiętajmy o proporcjach tego, co cielesne i duchowe w naszym świętowaniu. Zadbajmy o to, aby nikt obok nas nie pozostał samotny i smutny! Dzielcie się z nimi i opłatkiem, i dobrocią. Nie bądźmy ślepi i przywiązani do naszych słabości, aby nie minąć się z Bogiem. Niech każde serce będzie Betlejem! Niech Bóg rodzi się w naszej, dzielonej z bliźnim dobroci.

Dziękujemy za świąteczne życzenia, które z różnych stron świata docierają do naszej wspólnoty. Można je zobaczyć i przeczytać w gablocie przed kościołem.

Zapraszam do uczestnictwa w Pasterce. W Wigilię Msza Święta o północy zostanie odprawiona tylko w kościele parafialnym, który jest centrum pastoralnym naszej parafii. Na pół godziny przed Pasterką rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00. Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają nasze wysiłki dotyczące planowanych inwestycji w naszym kościele i jego otoczeniu.

   Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia – taki sam jak w każdą niedzielę:

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 18.00

KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

3. W związku z radosnymi świętami Bożego Narodzenia – zapraszam Radnych Parafialnych na spotkanie opłatkowe, połączone z omówieniem spraw bieżących i przyszłych planów.  Odbędzie się ono w następną niedzielę  29 grudnia 2013r po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

         4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mariusz Makarski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Joanna Dziekońska , panna z Parafii Bożego Ciała w Łomży. Zapowiedź II.