IV NIEDZIELA ADWENTU – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV NIEDZIELA ADWENTU – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy radosne Święta Narodzenia Pańskiego. Witam serdecznie wszystkich przybywających do nas Gości. Pozdrawiamy także tych, którzy ciągle za nami tęsknią i odwiedzają nas za pośrednictwem internetu. Dziękujemy za świąteczne życzenia, które z różnych stron świata, od osób prywatnych, instytucji – docierają do naszej parafii.


Zapraszamy do wspólnego świętowania radości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie rozpoczniemy odprawianą o północy – Pasterką, którą poprzedzi wspólny śpiew kolęd od godziny 23.30. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00.

Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają remont naszej świątyni.

   Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00

                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

                    KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                    KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

Chociaż liturgiczne świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki to wcześniej w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Takie spotkanie – to dobra okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Unikajcie dyskusji na tematy, które mogą doprowadzić do nieporozumień. Nie stawiajcie na wigilijnym stole alkoholu. Przy tej okazji pamiętajmy także o ludziach biednych i samotnych. Za nami szczególny, smutny czas pandemii, który się nie skończył.  Bolesny dla wielu z nas będzie brak przy wigilijnym stole osób, którzy tak szybko i niespodziewanie odeszli od nas do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech modlitwa tej wyjątkowej chwili – połączy nas wszystkich.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Świece w cenie 15 złotych za sztukę można nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej młodzież z naszej parafii rozprowadza sianko na wigilijny stół. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wsparcie parafialnego duszpasterstwa młodzieży.

Rodziny, które nie mają jeszcze opłatków – mogą odbierać je w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

         3. Dziękuję wszystkim osobom, które od lat z wielką życzliwością wspierają nasze parafialne inwestycje. W bieżącym roku koncentrujemy się na rozbudowie cmentarza grzebalnego. W minionym tygodniu swój dar na ten cel złożyli anonimowi ofiarodawcy z Kolonii Sierki – 1000 zł oraz członkinie Koła Żywego Różańca z Sanik – 300zł. Bóg zapłać!

         4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Tadeusza Maleckiego, lat 73 – mieszkańca Tykocina. Wieczny odpoczynek…