IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy radosne Święta Narodzenia Pańskiego. Witam serdecznie wszystkich przybywających do nas Gości. Pozdrawiamy także tych, którzy ciągle są z nami i na wszelki możliwy sposób tęsknią za naszą wspólnotą. Dziękujemy wszystkim, których sercu bliska jest ta świątynia i opieka Matki Bożej Szlacheckiej. Składamy podziękowania za świąteczne życzenia, które z różnych stron świata, od osób prywatnych, instytucji – docierają do naszej parafii.


Zapraszam do wspólnego świętowania radości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie rozpoczniemy odprawianą o północy – Pasterką, którą poprzedzi wspólny śpiew kolęd od godziny 23.30. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00.

Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają remont naszej świątyni.

   Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00

                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

                    KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                    KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

Chociaż liturgiczne świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki to wcześniej w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, kolejna niezwykła okazja do pojednania w rodzinie, sąsiedztwie, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W świętowaniu gorliwie dbajcie o zgodę, wystrzegając się skwapliwie tego, co mogłoby prowadzić w dyskusjach do nieporozumień, podziałów i konfliktów; nie stawiajcie na wigilijnym stole alkoholu. Przy tej okazji pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Bolesny dla wielu z nas będzie brak przy wigilijnym stole osób, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech modlitwa tej wyjątkowej chwili połączy nas wszystkich – niebo z ziemią.

2. Składamy podziękowania całej grupie osób, które życzliwie odpowiedziały na apel związany z choinkami do świątecznego przystrojenia kościoła; ostatecznie dziękuję rodzinie Państwa Ostrowskich za ofiarowane do bożonarodzeniowej dekoracji – drzewka.

Pragnę także serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się po raz piąty w akcję pomocników świętego Mikołaja. Dzięki Wam wiele dzieci z domów dziecka zostały obdarowanych świątecznymi prezentami. Dzisiaj mija termin przekazania prezentów, gdyż jutro od rana razem z Mikołajem jedziemy przybliżać dzieciom radość Bożego Narodzenia. Nie mniejsze podziękowania kierujemy pod adresem osób, które zaangażowały i zamierzają zaangażować się w pomoc ufundowania zimowego wypoczynku dla dzieci z mniej zamożnych rodzin. Bóg zapłać za wielkie serce!

3. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które z wielką życzliwością i systematycznością wspierają rozpoczęty przez nas remont kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący ofiarodawcy: z Kolonii Tykocin – 200zł, Bagienek – 100zł, Siekierk – 100zł oraz narzeczeni – 200zł. Bóg zapłać! Terminal

4. Dziękujemy Paniom z Kolonii Tykocin za pomoc i we wczorajszym, sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 28 grudnia na godzinę 10.00, zwracamy się do rodzin z Siekierk.

         5. Pragnę już dzisiaj zaprosić całą Radę Parafialną na opłatkowe, bożonarodzeniowe spotkanie, które odbędzie się w następną niedzielę 29 grudnia br. Po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Andrzeja Nartowicza, lat 64 mieszkańca Stelmachowa; Śp. Stanisławy Trypus, lat 68 mieszkanki Stelmachowa oraz Śp. Bogusława Sawickiego, lat 65 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…