IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy radosne Święta Narodzenia Pańskiego. Witam serdecznie wszystkich przybywających do nas Gości. Pozdrawiamy także tych, którzy ciągle są z nami i odwiedzają nas za pośrednictwem internetu. Dziękujemy wszystkim, których sercu bliska jest ta świątynia i opieka Matki Bożej Szlacheckiej. Dziękujemy za świąteczne życzenia, które z różnych stron świata, od osób prywatnych, instytucji – docierają do naszej parafii.

Zapraszam do wspólnego świętowania radości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie rozpoczniemy odprawianą o północy – Pasterką, którą poprzedzi wspólny śpiew kolęd od godziny 23.30. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00.

Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają remont naszej świątyni.

   Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00

                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

                    KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                    KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

Chociaż liturgiczne świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki to wcześniej w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Jeśli moglibyśmy Was prosić – to unikajcie rozmów o polityce, wystrzegajcie się skwapliwie tego, co mogłoby prowadzić w dyskusjach do nieporozumień, podziałów i konfliktów; nie stawiajcie na wigilijnym stole alkoholu. Przy tej okazji pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Bolesny dla wielu z nas będzie brak przy wigilijnym stole osób, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech modlitwa tej wyjątkowej chwili – połączy nas wszystkich.

2. Składamy podziękowania całej grupie osób, które nie szczędząc czasu i środków zaangażowały się w świąteczne przystrojenie naszego kościoła  na świętowanie radości Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panu elektrykowi, który zadbał o zewnętrzną, świetlną dekorację, przedstawicielkom Odnowy w Duchu Świętym, rodzinom Państwa Skłodowskich i Państwa Jabłońskich za całoroczne wspieranie inicjatyw dbających o estetykę naszego kościoła. Wszystkim Wam siostry i bracia za uczestnictwo w radościach Bożego Narodzenia, które pozostawia ślad w naszym życiu.

Pragnę także serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w akcję „Świąteczna choinka”. Dzięki tej akcji dzieci niepełnosprawne z terenu naszej gminy oraz ich rodzeństwo – zostało obdarowanych świątecznymi prezentami. Dla mnie osobiście (o Mikołaju nie wspomnę) najwspanialszym przeżyciem była pełna emocji wizyta w Domu Dziecka. Nie mniejsze podziękowania kierujemy pod adresem osób, które zaangażowały się w pomoc ufundowania zimowego wypoczynku dla dzieci z mniej zamożnych rodzin. Bóg zapłać za wielkie serce!

3. Od następnej środy (2 stycznia 2019 r.) rozpoczynamy – wizytę duszpasterską rodzin. Do wspólnego kolędowania, tradycyjnie zapraszam także księdza dra Marcina Roszkowskiego – Dyrektora DPS w Tykocinie.

Podczas kolędy chcielibyśmy zainteresować Was problemami, związanymi z trwającymi pracami remontowo-konserwatorskimi, kłopotami z zabezpieczeniem wkładu własnego największej od chwili powstania kościoła inwestycji oraz stanem zaawansowania formalności związanych z potrzebą pilnej rozbudowy cmentarza. Powodzenie wszystkich przedsięwzięć zależeć będzie w znacznym stopniu od Waszej życzliwości. O nią pokornie prosimy.

Zachęcamy, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych!

         Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 9.00 (wioski) 15.30 (Tykocin). Podaję porządek na pierwsze dni kolędy:

Środa (2 stycznia 2019 r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Bernardyńska – 1 ks.

ul. Choroszczańska bloki – 2 ks. 

Czwartek (3 stycznia 2019r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Gasztołda – 1 ks.

ul. Jordyka 1 ks.

Piątek (4 stycznia 2018r.)

Jeżewo Nowe – 1 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Dobki – 1 ks. 

ul. Górnickiego – 1 ks.

ul. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 2 ks.

Sobota (5 stycznia 2019 r.)

Sierki – 3 ks.

4. W następną niedzielę – 30 grudnia, bezpośrednio po Sumie odbędzie się na plebanii – świąteczne spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich radnych.

5. Dziękujemy za okazywaną życzliwość i wsparcie prac remontowo-konserwatorskich naszego kościoła. W ostatnim tygodniu swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 500zł, Pajewa – 200zł, Pajewa Kolonii – 300zł.  Bóg zapłać!

Dziękujemy Paniom z Sanik za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z racji zawieszenia prac na czas świąt z kolejną prośbą zwrócimy się po następnej niedzieli.