IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tym roku wyjątkowo licznie skorzystali z uczestnictwa w Rekolekcjach Adwentowych. Zasługujący na wyróżnienie, przy życzliwym wsparciu Dyrekcji Zespołu Szkół oraz nauczycieli był liczny udział dziatwy i młodzieży. Cieszymy się także licznym gronem uczestników nabożeństwa rekolekcyjnego dla osób starszych i chorych, którym w dotarciu do kościoła tak chętnie pomogli bliscy. Bogu dziękujmy i z radosną nadzieją czekajmy na święta.

Przypominamy, że w środę od godzin przedpołudniowych będziemy odwiedzać osoby obłożnie chore. Przybycie kapłana może poprzedzić wcześniejszy kontakt telefoniczny.

2. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Jeśli moglibyśmy Was prosić – to prosimy nie rozmawiajcie przy wigilijnym stole o polityce w wydaniu współczesnym, nie stawiajcie na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

Witam serdecznie wszystkich przybywających do nas Gości. Pozdrawiam tych, którzy ciągle są z nami i odwiedzają nas za pośrednictwem internetu. Dziękujemy wszystkim, których sercu bliska jest ta świątynia i opieka Tykocińskiej Pani. Wszyscy razem łączmy się w dziękczynieniu i odnajdywaniu Boga w naszym bliźnim.

Dziękujemy za świąteczne życzenia, które z różnych stron świata docierają do naszej wspólnoty.

Zapraszam do uczestnictwa w Pasterce. Na pół godziny przed Pasterką rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00. Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają nasze wysiłki dotyczące planowanych inwestycji w naszym kościele i jego otoczeniu.

   Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00

                                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

           KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                    KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

5. Do świąt zostało nam jeszcze nieco czasu, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. przed lub po każdej Mszy Świętej.

6. Rozpoczynamy finał akcji „Świąteczna choinka”! Od dzisiaj powinniśmy wykonać wszystkie podjęte wcześniej deklaracje. Zatem paczki z nalepionym serduszkiem, na którym jest imię i wiek dziecka – powinny być położone pod choinką, a gdyby nie mogły się zmieścić – to obok choinki J. Proszę także, aby ofiarodawcy prezentów niespodzianek nie zapomnieli zdjąć z choinki „Świątecznego Anioła”, który będzie pamiątką uczestnictwa w tej akcji. Paczki w/g ustaleń ze Świętym Mikołajem w najbliższy piątek powinny trafić do dzieci! Przypominamy także o kopertach, w których zbieramy datki na zimowy wypoczynek dzieci z ubogich rodzin, powinny one powoli „lądować” w zakrystii lub na tacy.

7. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 100zł złożył na potrzeby kontynuacji remontu naszej świątyni Anonimowy ofiarodawca z Sawina. Bóg zapłać!

         Dziękuję także Panu, który po raz kolejny zadbał o świąteczne oświetlenie naszego kościoła.

8. Bardzo prosimy, aby rodziny, których jeszcze nie odwiedził Pan organista odbierały opłatki w zakrystii (w kościele parafialnym) po każdej Mszy Świętej.

9. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Piotra Miastkowskiego, lat 88 z Kolonii Tykocin i Śp. Zenon Wysocki, lat 84, z Kolonii Tykocin. Wieczny odpoczynek…