IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

W nasze życie i „TAK” wiary powiedziane Bogu – jest wpisana droga z Nazaretu, aż do Betlejem, gdzie w końcu spotkamy Jezusa.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy w tym roku wyjątkowo licznie skorzystali z uczestnictwa w Rekolekcjach Adwentowych.

Zasługujący na wyróżnienie, przy życzliwym wsparciu Dyrekcji Zespołu Szkół oraz nauczycieli był liczny udział dziatwy i młodzieży. Cieszymy się także wielu uczestniczyło w nabożeństwie rekolekcyjnym dla osób starszych i chorych, którym w dotarciu do kościoła tak chętnie pomogli bliscy. Bogu dziękujmy i z radosną nadzieją czekajmy na święta.

         Przypominamy, że we wtorek od godzin przedpołudniowych będziemy odwiedzać osoby obłożnie chore. Przybycie kapłana może poprzedzić wcześniejszy kontakt telefoniczny.

  1. Za parę dni Wigilia i radosna Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Witam serdecznie wszystkich przybywających do nas Gości. Pozdrawiam tych, którzy ciągle są z nami i odwiedzają nas za pośrednictwem internetu. Dziękujęmy wszystkim, których sercu bliska jest ta świątynia i opieka Tykocińskiej Pani. Wszyscy razem łączmy się w dziękczynieniu i odnajdywaniu Boga w naszym bliźnim. Nie zapomnijmy przygotować serca, aby Bóg mógł się narodzić. Pamiętajmy o proporcjach tego, co cielesne i duchowe w naszym świętowaniu. Zadbajmy o to, aby nikt obok nas nie pozostał samotny i smutny! Dzielcie się z nimi i opłatkiem, i dobrocią. Nie bądźmy ślepi i przywiązani do naszych słabości, aby nie minąć się z Bogiem. Niech każde serce będzie Betlejem! Niech Bóg rodzi się w naszej, dzielonej z bliźnim dobroci.

Dziękujemy za świąteczne życzenia, które z różnych stron świata docierają do naszej wspólnoty. Można je zobaczyć i przeczytać w gablocie przed kościołem.

Zapraszam do uczestnictwa w Pasterce. W Wigilię Msza Święta o północy zostanie odprawiona tylko w kościele parafialnym, który jest centrum pastoralnym naszej parafii. Na pół godziny przed Pasterką rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00. Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają nasze wysiłki dotyczące planowanych inwestycji w naszym kościele i jego otoczeniu.

   Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

                                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00

                                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

                                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

 

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

  1. W sobotę 27 grudnia br. na godzinę 18.00, zapraszamy na wspólne kolędowanie na Zamku w Tykocinie. Wstęp wolny. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do śpiewania kolęd.
  2. Składamy podziękowanie wszystkim osobom, które z wielką życzliwością już teraz wspierają nasze plany remontowe jakie podejmiemy w 2015 roku. W ostatnim czasie swój dar złożyli członkowie Koła Żywego Różańca Mężczyzn z ul. Holendry. Bóg zapłać!
  3. Rozpoczynamy finał akcji „Świąteczna choinka”! Już w dniu wczorajszym miałem okazję odebrać od „Pomocników Świętego Mikołaja” pierwsze paczki, zdecydowanie da się zauważyć, że dorośli przejęli się rolą. Dzisiaj powinniśmy wykonać wszystkie podjęte wcześniej deklaracje. Zatem paczki z nalepionym serduszkiem, na którym jest imię i wiek dziecka – powinny być położone pod choinką, a gdyby nie mogły się zmieścić – to obok choinkiJ. Proszę także, aby ofiarodawcy prezentów niespodzianek nie zapomnieli zdjąć z choinki „Świątecznego Anioła”, który będzie pamiątką uczestnictwa w tej akcji. Paczki w/g ustaleń ze Świętym Mikołajem w najbliższy wtorek powinny trafić do dzieci!
  4. Raz jeszcze pragniemy przypomnieć podawanie wielokrotnie ogłoszenie! Ponawiamy nasz apel o zwrócenie uwagi na pozostawione, na niektórych mogiłach tabliczki, posiadające liczbę i numer telefonu. W chwili obecnej z racji braku miejsc do nowych pochówków jesteśmy zmuszeni likwidować zaniedbane od lat groby. Niewielu opiekunów takich grobów odpowiedziało do tej pory na nasz apel. Jeśli na tych mogiłach nie zostanie zaprowadzony porządek oraz wykonany telefon pod wskazany numer uznamy, że mogiła taka nie posiada opiekuna i jest opuszczona. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym osobom spoza naszej parafii. To WAŻNE!, by w przyszłości nie było nieporozumień.
  5. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana – Śp. Tadeusz Czeladko, lat 84 z Kolonii Siekierki; Śp. Jadwiga Tyborowska, lat 90 z Herman. Wieczny odpoczynek…