III Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, tak w klasztorku, jak i w kościele parafialnym. Integralną część liturgii tego dnia stanowi tradycyjnie poświęcenie gromnic. W Kościele Powszechnym obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, o czym będziemy pamiętać w naszych modlitwach. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Przypominam o przyniesieniu do kościoła gromnic.


2. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca – nabożeństwa po Mszach Świętych o godzinie 6.30 i 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

         3. Za tydzień, w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – kolejne spotkanie dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Zainteresowanych – zapraszamy.

W dniu dzisiejszym w godzinach od 9 – 13 odbędzie się zbiórka krwi. Ambulans krwiodawstwa będzie zaparkowany przy Centrum Kultury w Tykocinie. Zachęcamy do czynnej pomocy bliźniemu.

Za tydzień w niedzielę 2 lutego odbędą się ostatnie w tym roku liturgicznym wspólne kolędowania:

w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00 – orkiestra, natomiast po Mszy Świętej o godzinie 11.00 – „Hetmanki”;

– w kościele parafialnym po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – orkiestra.

Każdy koncert składał się będzie z kilkunastu kolęd i trwał około 40 minut. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania!

         W najbliższą środę 29 stycznia od godziny 10 do 13 w Zespole Szkół w Tykocinie – dzieci, młodzież, osoby dorosłe – będą mogły bezpłatnie zbadać swoje BMI, sprawdzić, czy posiadają nadwagę, nadciśnienie, poznać programy profilaktyczne i odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest to pierwsza z akcji zaplanowanych w Tykocinie w tym roku przez podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

4. To już ostatni dzwonek, abyzapisać się na I Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 8 lutego br. w Domu nad Narwią.  Bilety w cenie 125 złotych od osoby do nabycia w Sklepie Julianna w Tykocinie (obok kościoła), Kancelarii Parafialnej, w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy Świętej. Zapewniamy posiłki ciepłe, przekąski, napoje, tańce, przewidziana jest także licytacja fantów. DOCHÓD Z BALU W CAŁOŚCI PRZEZNACZONY JEST NA PRACE REMONTOWE PROWADZONE W NASZYM KOŚCIELE.

            5. Dziękujemy Paniom z ul. Kaczorowskiej za wczorajsze sprzątanie kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 1 lutego na godzinę 10.00, zwracamy się do rodzin z Pl. Czarnieckiego, ul. Puchalskiego i ul. Poświętnej.

            6. Zanotowaliśmy także naganne zachowania – (na razie) bliżej nie zidentyfikowanych osobników, którzy swoje domowe śmieci wyrzucają do kontenerów przy cmentarzu. Co więcej nie tylko nie potrafią (nie chcą) segregować, ale nie umieją trafić do kontenera. Mogą się spodziewać, że nie pozostawimy w spokoju takich bałaganiarzy.