III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Pięknym uzupełnieniem wielkopostnej pobożności jest śpiew Gorzkich Żali śpiewanych bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny).

2. Po raz kolejny możemy z satysfakcją poinformować, że złożony przez nas do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt, dotyczący remontu elewacji kościoła – otrzymał dofinansowanie w wysokości 500 tys. złotych. W najbliższych miesiącach po korekcie kosztorysu planowanych prac, jego zakresu i podpisaniu umowy z Ministerstwem przystąpimy do kontynuacji remontu. Trwają zaawansowane prace w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego. Przed nami najtrudniejszy finansowo i najbardziej bogaty rzeczowo – rok prac remontowych. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą uda się nam szczęśliwie zrealizować zamierzone prace.

3. Organizujemy wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży, które odbędą się w Łomży 24 marca br. Zapisy u księdza Macieja. Więcej informacji znajdziecie na plakacie.

4. Można jeszcze wziąć udział w kursie Alpha. Jest to ostatnia możliwość dołączenia do spotkań. Zainteresowanych zapraszamy w środę do Alumantu, na godzinę 18.45.

5. W następną niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. Zachęcamy szczególnie rodziców do włączenia się w modlitwę różańcową za swoje dzieci.

6. Pragniemy przypomnieć, że Msza Święta niedziela o godzinie 12.00, jest dedykowana głównie dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Od najbliższej niedzieli bezpośrednio po tej Eucharystii odbywać się będą spotkania – katechezy dla pierwszokomunijnych dzieci i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

7. Niezbędna jest na tym etapie prac remontowych – pomoc w odpowiednim przygotowaniu naszej świątyni na niedzielne spotkania. Dziękujemy Paniom z Jeżewa Starego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (10 marca br. na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z Jeżewa Nowego.