III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Serdecznie dziękujemy całym rodzinom oraz pojedynczym osobom, które tak licznie uczestniczyły w zakończonych renowacjach Misji Świętych. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach:

– piątkowej drodze krzyżowej, w kościele parafialnym o godzinie 17.00, w klasztorku o 15.30  – niedzielnych gorzkich żalach, w kościele parafialnym bezpośrednio po Sumie, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

         Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem.

2. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które z troską myślą o remoncie naszej świątyni i wspierają podjęty wysiłek modlitwami, darami serca i konkretną pomocą. W ostatnim czasie swój dar na ten cel w wysokości 100zł i 200zł – złożyli anonimowi ofiarodawcy. Podziękowania kieruję także pod adresem mieszkańców Broniszewa za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w następną sobotę zwracam się do mieszkańców bloków numer 11 i 11A z ulicy Choroszczańskiej.

3. W następną niedzielę bezpośrednio po Sumie i Gorzkich Żalach – odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

4. W najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej około godziny 18.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy radnych na to spotkanie, które będzie poświęcone głównie najbliższym inicjatywom pastoralnym.

5. Pragniemy poinformować, że w piątek 31 marca br. o godzinie 17.30 zostanie wystawiona w naszym kościele – Pasja, w wykonaniu artystów z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Wstęp wolny. Już dzisiaj zapraszamy.

6. W minionych dniach odbył się pogrzeb Śp. Józefa Sadowskiego, alt 89 z Jeżewa Nowego oraz Śp. Eugenia Cieśluk, lat 85, mieszkanka DPSu. Wieczny odpoczynek….