III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Świątynia jest miejscem szczególnym, przecież nie przychodzą tutaj najczęściej ci najgorsi…. A jednak stało się – Jezus – który za najważniejsze uważa przykazanie miłości – z biczem w ręku wypędza ze świątyni przeróżnych „handlarzy”.

1. Cieszymy się, że tak wielu parafian stara się przybliżyć do wielkopostnych źródeł bożych łask, uczestnicząc w piątkowych nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w kościele parafialnym i w klasztorku. Ponawiamy nasze zaproszenie także do innych osób, które jeszcze w tym Wielkim Poście nie uczestniczyły w takich modlitwach. Droga Krzyżowa, w każdy piątek – w klasztorku o godzinie 15.00; w kościele parafialnym o godzinie 17.00.

2. Zbliża się czas naszych Rekolekcji Wielkopostnych. Pragniemy już dzisiaj zaprosić wszystkich do skorzystania z łaski Sakramentu Pokuty i wysłuchania nauk rekolekcyjnych. Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby dopilnowały uczestnictwa swych dzieci w rekolekcjach. W tym roku  przewodniczył im będzie ks. dr. Robert Bączek – Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.  Odbędą się one w dniach 22 – 24 marca br. Niebawem podamy bliższe informacje.

3. Pragnę poinformować, że ostatniej niedzieli zebraliśmy na pomoc dla dzieci z Kamenge (Bujumbura – Burundi) 2 170zł. Niebawem po konsultacji z Siostrami poinformuje o naszej formie pomocy potrzebującym. Jednak już dzisiaj bardzo dziękuję za Waszą wrażliwość i wsparcie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają rozpoczęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli – anonimowi ofiarodawcy z Tykocina ul. Piłsudskiego 500zł i 100zł; Sawina – 100zł, Herman (z przeznaczeniem na zakup figurek do żłóbka) – 200zł, Tykocina – 150zł. Bóg zapłać!

4. „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom misyjnym, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale, w porozumieniu z księżmi biskupami całego kraju prowadzi obecnie akcję zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie). W wyznaczonym, ogrodzonym miejscu na cmentarzu przykościelnym będzie można składać zużyty sprzęt. Zwracamy się z prośbą do strażaków OSP, Sołtysów, ludzi młodych, aby zorganizowali taką akcję zbiórki elektro-sprzętu w swojej miejscowości i dowiezieniu jego do Tykocina. Zbiórka trwa do 19 marca, do godziny 16-tej.

5. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2014 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zwracamy się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Prosimy o przekazanie 1% podatku dochodowego na „CARITAS BLIŹNIM”, ze wskazaniem na DPS w Tykocinie.  Za okazaną pomoc składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

6. Za tydzień w niedzielę 15.03.2015 o godz. 13.30 w Alumnacie odbędzie się spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o Polsce” – rozmowa, dyskusja z Posłem na Sejm RP Dariuszem Piontkowskim – o bieżącej sytuacji w Polsce oraz o pracy poselskiej. Po dyskusji zostanie wyświetlony film dokumentalny o Żołnierzach Wyklętych. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

7. W najbliższy wtorek o godzinie 19.00 odbędzie się na plebanii próba chóru. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy!

8. W piątek o godzinie 19.00 Msza Święta z nauką do młodzieży.

9. 8 marca to w naszym kalendarzu szczególne święto. W Dniu Kobiet – życzymy wszystkim Paniom, by nie wstydziły się naśladować najpiękniejszej z Niewiast – Maryi; a błogosławieństwo Boże niech Was stale wspiera i umacnia na wspaniałych drogach Waszego powołania! Szczęść Boże!

10. W ostatnim czasie odeszli do Pan z naszej wspólnoty: Roman Kurzyna, lat 86 z Tykocina, Barbara Wiszniewska, lat 65 z Tykocina, Anna Rakowicz, lat 66 z Kolonii Tykocin. Wieczny odpoczynek…

Trwa Wielki Post – napisałeś już List???

List do Boga