III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

„A czy może odczuwać pragnienie ktoś, kto ma w sobie źródło?”  (Orygenes) Tak więc codzienne „pragnienie” i „głód” odsyła człowieka do  głęboko zapisanych w nim pragnień wyższego rzędu, a zaspokoić je może jedynie wyjątkowy dar Jezus. Samarytanka się o tym przekonała. 

       Cieszymy się, że tak wielu parafian pragnie przybliżyć się do wielkopostnych źródeł bożych łask, uczestnicząc w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w kościele parafialnym i w klasztorku. Zachęcamy także inne osoby, które jeszcze w tym Wielkim Poście nie uczestniczyły w takich modlitwach. Droga Krzyżowa w klasztorku o godzinie 15.00; w kościele parafialnym o godzinie 17.00.

      2. Zbliża się czas naszych Rekolekcji Wielkopostnych. Pragniemy już dzisiaj zaprosić wszystkich do skorzystania z łaski Sakramentu Pokuty i wysłuchania nauk rekolekcyjnych. Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby dopilnowały uczestnictwa swych dzieci w rekolekcjach. W tym roku  przewodniczył im będzie ks. Tomasz Marek Trzaska. Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja. Odbędą się one w dniach 6 – 8 kwietnia br. Niebawem podamy bliższe informacje.

       3. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12 tej odbędzie się spotkanie z rodzicami, których dzieci w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

       4. W najbliższy wtorek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to także obchodzony w Kościele – Dzień Świętości Życia. Błogosławiony Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae naucza: „Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota” Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00.

         5. Dziękujemy wszystkim osobom, które darem modlitwy i ofiarą pieniężną wspierają wysiłek remontu kościoła, nadal skupia się on na kwestiach domknięcia procedur pozwoleń i finalizacji złożonych wniosków o dofinansowanie prac. Dziękujemy za cenną inicjatywę mieszkańców Sanik, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę w wysokości 700zł. Bóg zapłać!

         6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Sebastian Mańko, kawaler parafii tutejszej i Beata Wardaszko, panna zamieszkała w parafii Ducha Świętego w Zambrowie. Zapowiedź I. 

„Na drodze” – do Rekolekcji