III NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne

Za nami kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Podczas obrad były poruszane następujące kwestie: ustalenia priorytetów przyszłych inwestycji, zmiany godzin Mszy Świętych niedzielnych, miejsca przyjmowania Sakramentów Świętych oraz wolne wnioski.

Ustalono co następuje:

– nie będziemy się starać  w tym roku o złożenie ogrzewania w kościele, ani pomimo palącego problemu – nie zajmiemy się gruntownym remontem dachu. Ogrzewanie kosztowałoby nas ok. 150 tys. złotych, remont dachu ok. 650 tys. złotych. Takich pieniędzy nie posiadamy, gdybyśmy jednak zdecydowali się na np. sam remont dachu, to przy tym tempie zbierania środków zajęłoby to nam 42 lata! Postaram się w najbliższych dniach przystąpić do działań, mających na celu doraźne zabezpieczenie kościoła przed skutkami deszczów i nawiewanego na strych śniegu. Jeśli chodzi o inwestycje konkluzja jest prosta – nie jesteśmy w stanie przeprowadzić tak potężnych remontów ze środków własnych. Jak na razie nikt nie chce nas wesprzeć w tych działaniach. Przypomnę, że porażką zakończyło się złożenie wniosku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczącego remontu dachu. Wyraźnie regulamin konkursowy zabrania nam ponowne staranie się o dofinansowanie prac, związanych z jakimikolwiek pracami przy kościele. Skoro jednak regulamin nie zabraniał składania wniosku na inny obiekt, pozwoliłem sobie zgłosić do Ministerstwa remont elewacji plebanii, czyli dawnego Seminarium Tykocińskiego. Jednak szanse otrzymania dotacji są równie niewielkie jak w przypadku remontu dachu na kościele. Ja jednak przy wydatnym wsparciu lokalnych władz obiecuję, że będę się starał intensywnie poszukiwać dróg, wiodących do realizacji przeprowadzenia remontów, których wartość jest liczona w dziesiątkach milionów złotych. Kolejne projekty zamierzam złożyć jeszcze w tym roku. Po raz kolejny publikuję pismo z M.K.iD.N.

pismo MKiDN

– zobowiązałem się do comiesięcznego podawania stanu konta parafialnego, na którym gromadzimy środki na „wkład własny” przyszłych remontów kościoła. Na dzień dzisiejszy saldo tego rachunku wynosi 4 230 zł. Zwracam się do wszystkich parafian z serdeczną prośbą o wsparcie modlitewne i finansowe naszych zamierzeń! Datki na ten cel można wpłacać u sołtysów, bądź też bezpośrednio w Banku Spółdzielczym w Tykocinie na konto:

07 8060 0004 0716 9371 2000 0020

 – kolejną, poruszaną kwestią była zmiana rozkładu niedzielnych Mszy Świętych. Od pierwszej niedzieli czerwca Msze Święte będą odprawiane według następującego porządku:

8.00, 10.00, 12.00 i 18.00 (w sezonie zimowym 17.00)

 – pragnę także przypomnieć, że sakramenty Chrztu Świętego i Bierzmowania, w myśl przepisów Prawa Kanonicznego i Statutów Synodu Diecezjalnego mają odbywać się w kościele parafialnym.

      2. Dziękuję osobom, które w ostatnich dniach złożyły swój dar na potrzeby przyszłych remontów. Ofiarodawcami byli: mieszkaniec Tykocina – 200zł,  mieszkanka Sanik – 50zł, 35 rodzin z miejscowości Siekierki – 1220zł. Bóg zapłać!

         3. Muzeum w Tykocinie zaprasza na zajęcia edukacyjne dla młodzieży pt. „Modna szlachta z przełomy baroku i oświecenia”. Odbędą się one w ramach „Niedzielnych Spotkań Rodzinnych” w Domu Talmudycznym, początek o godzinie 14.00. Uczestnicy zostaną zapoznani z historią stroju szlacheckiego z przełomu baroku i oświecenia oraz będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych.

         4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

         5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Robert Ostrowski, kawaler zamieszkały Siekierki parafia tutejsza i Ewelina Wiśniewska, panna zamieszkała w Złotorii parafia świętego Józefa. Zapowiedź II. Jacek Krutul, kawaler zamieszkały w Krukowszczyźnie parafia Korycin i Jowita Dąbrowska, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej, Łukasz Powichrowski, kawaler zamieszkały Nieciece parafii tutejszej i Emilia Janecka, panna zamieszkała w Czeremsze. Zapowiedź I.

         6. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Sokolewicza. Wieczny odpoczynek…

Niestety smutnym uzupełnieniem tych ogłoszeń muszą być zdjęcia zrobione w ostatnim czasie, przy naszym kościele. Czy mamy czas czekać? Na co?

tragedia akt 21 tragedia akt 22 tragedia akt 23

tragedia akt 24 tragedia akt 25

tragedia akt 26

tragedia akt 27 tragedia akt 28 tragedia akt 29