III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. Już dzisiaj przypominamy i pragniemy zauważyć, że ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Już teraz widzimy, że wielu opiekunów takich miejsc stale o tym pamięta. Dziękujemy im za tę troskę! Zwracamy się ponownie z prośbą o zaprowadzenie porządku i udekorowanie przydrożnych krzyży, zadbanie o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu. Zupełnie inną i niemniej palącą kwestią jest zaprowadzenie porządku w lasach, przy drogach i nauczenie kultury, ludzi, którzy nie mają z nią nic wspólnego.

3. Dziękuję wszystkim, którzy życzliwie i systematycznie od wielu lat wspierają rozpoczęty przez nas gruntowny remont kościoła, połączony obecnie z rozpoczęciem prac nad rozbudową cmentarza grzebalnego. W ostatnim czasie swój dar na ten cel w wysokości 200 zł. złożył anonimowy ofiarodawca z Tykocina. Bóg zapłać!

Przy okazji prac przygotowawczych związanych z remontem organów – mamy kolejną odsłonę pilnych potrzeb. W nawie bocznej możemy przyjrzeć się z bliska rzeźbom, które od ponad 250 lat zdobiły nasz prospekt. Widok jest wstrząsający.

20210416_165650

Image 1 of 10

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Andrzej Jackowski, kawaler z parafii Złotoria i Katarzyna Jabłońska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I; Przemysław Beczko, kawaler z parafii M.B. Częstochowskiej w Mońkach i Jolanta Perkowska z parafii tutejszej – zapowiedź I.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Kraszewskiego, lat 86, mieszkańca Herman. Wieczny odpoczynek…