III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

W najbliższy piątek rozpoczniemy miesiąc maj. Z racji restrykcji związanych z epidemią zachęcam serdecznie do odprawiania nabożeństw majowych w rodzinach lub przy krzyżach przydrożnych z zachowaniem obowiązujących przepisów.

Przypominam, że przez cały ten miesiąc w dni powszednie, po Mszy świętej o godzinie 17.00 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”, które będzie transmitowane na naszym kanale Youtube; W kościele parafialnym we wszystkie niedziele maja o godzinie 7.30 będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Pragniemy zauważyć, że ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Już teraz widzimy, że wielu opiekunów takich miejsc stale o tym pamięta. Dziękujemy im za tę troskę! Zwracamy się ponownie z prośbą o zaprowadzenie porządku i udekorowanie przydrożnych krzyży, zadbanie o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu.

2. W tym roku z racji IV Niedzieli Wielkanocnej, liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny – zostaje przeniesiona na sobotę – 2 maja. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwach zanoszonych do Boga w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte w kościele parafialnym będą odprawione o godzinie 8.00, 17.00 i 20.00 (Msza Święta niedzielna – antycypowana). Z racji panujących obostrzeń sanitarnych – uroczystościom gminnym zostanie nadany skromny kameralny charakter i odbędą się one w niedzielę – 3 maja br.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszego Piątku będzie odprawione po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00, w Pierwszą Sobotę  nabożeństwa będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 8.00 i 17.00.

4. W sobotę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami kraju. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do ojczyzny!

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tak wyjątkowym czasie i trudach codzienności nie zapominają o trwającym gruntownym remoncie naszej świątyni w ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sierk – 500zł, Sanik – 300zł, Jeżewa Starego – 200zł, Tykocina – 300zł, Chorzel – 100zł, Tykocina – 100zł, Rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 100zł.

Dziękuję osobom, które złożyły swój dar za pośrednictwem naszej strony internetowej www.parafia-tykocin.pl , przez platformę: Dotpay i paypal – podziękowania dla Elżbiety, Urszuli, Daniela, Mateusza, Maryli, Janusza, Pawła, Magdaleny i Jana , Wioletty, Alicji, Renaty, Mariusza. Bóg zapłać!

Jednocześnie informujemy, że po każdej Mszy Świętej i w godzinach otwarcia kancelarii jest także możliwość składania datków przy pomocy kart płatniczych i telefonów komórkowych, pozwalających na płatności zbliżeniowe.