III NIedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III NIedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy w Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. W związku z tym, przybędzie do nas ksiądz diakon Bartosz Samełko, który wygłosi okolicznościowe kazania na wszystkich Mszach Świętych. Ofiary na tacę składane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

2. Przypominamy o organizowanym wyjeździe w dniu 2 czerwca br. na spotkanie młodzieży Lednica 2018. Zapisy i szczegółowe informacje u Księdza Wikariusza.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Bartłomiej Storowicz, kawaler zamieszkały Dobrzyniewo Duże, parafia Dobrzyniewo Kościelne i Justyna Śliwonik, panna zamieszkała w Popowlanach, parafii tutejszej; zapowiedź II.

4. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i życzliwy oddźwięk na prośbę wsparcia prowadzonych prac remontowo – konserwatorskich w naszym kościele parafialnym. Są to działania bez precedensu w wielowiekowej historii tego szczególnego miejsca ważnego także dla dziejów naszego regionu. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 1 000zł, Stelmachowa – 200zł, Jeżewa – 100zł Siekierk – 100zł, rodzice ochrzczonego dziecka – 200zł oraz uczestnicy Drogi Krzyżowej z Sawina – 260 zł. Bóg zapłać!

Dziękuję  licznej grupie Pań z  ul. Klasztornej za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę  (21 kwietnia br., na godzinę 10.00) zwracam się do mieszkańców z Dobek.

5. Biuro Radia Maryja, istniejące przy Parafii Katedralnej w Łomży organizuje w dniach 26 maja – 2 czerwca br. pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

6. Muzeum w Tykocinie zaprasza na spotkanie artystyczno-historyczne z cyklu „Salon Bujnowskiego” pt. Zygmunt Gloger pisma rozproszone i nie tylko. W programie wykład prof. Jarosława Ławskiego, wspomnienia prawnuczki Zygmunta Glogera Magdaleny Zawidzkiej-Kwiatkowskiej, występ zespołu „Hetmanki”. Spotkanie odbędzie się w świetlicy OSP w Tykocinie 22 kwietnia br. o godzinie 13.15.