III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Przewodniczył im będzie ks. dr. Robert Bączek – Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek.

Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:  

Poniedziałek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore; godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole; 10.30 – Msza Święta w klasztorku, godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych w poniedziałek do klasztorku.

         Pragnęlibyśmy także przed świętami, 23 grudnia br. odwiedzić osoby starsze i obłożnie chore, które w żaden inny sposób nie mogą skorzystać z łaski sakramentów. Chorych można zgłaszać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

         Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Wspierajmy się wzajemnie w dotarciu do kościoła Proszę o wzajemne wsparcie w umożliwieniu dotarcia do kościoła i skorzystania z czasu rekolekcyjnej łaski. Poczujmy się „Kościołem misyjnym”, powiedzmy o radości Ewangelii naszym bliskim – rodzinie, sąsiadom; Nie lękajmy się zbliżyć do konfesjonału – w sakramencie Pojednania spotkamy Jezusa, który nam wybacza. Zapraszam – Bóg tęskni za Wami!

 1. Pod hasłem „Dziecko sercem rodziny” trwa doroczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są do nabycia świece na Wigilijny stół w cenie: 13 złotych za sztukę. Zakupu można dokonać po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.
 2. Nasza akcja „Szlachetna choinka” wkracza w kolejną fazę. Bardzo proszę osoby, które zobowiązały się pomóc Świętemu Mikołajowi, aby za tydzień, w niedzielę 21 grudnia br. przyniosły do kościoła przygotowane wcześniej prezenty. Koniecznie (!!!) nalepiły na paczkę to czerwone serduszko, które wzięli z choinki lub wydrukowali to serduszko, które zostało zarezerwowane kliknięciem na „Lubię to” i także przykleili je do prezentu. To bardzo ważne, abyśmy nie pomieszali paczek i każda z nich trafiła do właściwego adresata!

       SAMSUNG CAMERA PICTURES  Korzystając z tak szczególnej okazji pragniemy ustanowić nasze najważniejsze parafialne i bożonarodzeniowe     odznaczenie „Świątecznego Anioła”. Każdy z uczestników akcji, przynosząc przygotowane świąteczne prezenty, będzie mógł zostawiając paczkę przy choince – zabrać do domu wiszącego na niej anioła. Obowiązuje zasada – za jedną paczkę – jeden Świąteczny Anioł!

 1. Dziękujemy wszystkim osobom, które cały czas z niesłabnącą troską myślą o kompleksowych planach remontu naszego kościoła. Przed nami jeszcze bardzo trudna i długa droga do celu. W ostatnich dniach swój dar na wsparcie remontów w 2015 roku złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy – z Białegostoku – 400zł, Siekierk – 100zł i Tykocina – 200zł. Bóg zapłać!
 2. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Sabiny Malinowskiej, lat 91 z Sawina oraz Śp. Józefa Majewskiego, lat 82 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…

W tęsknocie ukryta jest radość – zatem potęsknijmy razem!

Tęsknię za Tobą Panie

 a
Tęsknię za Tobą Panie
    G           a
Chcę zatańczyć miłość, ptaków śpiew
           G
Tyś największe me pragnienie
              a
Z Tobą mogę po bezdrożach biec
           F
Tyś największe me pragnienie
    G
Z Tobą mogę po bezdrożach

Z Tobą mogę po bezdrożach
              a
Z Tobą mogę po bezdrożach biec

	Kiedy mówisz do mnie Panie
	W Twoje oczy kiedy patrzę się
	Moje życie tańczy taniec
	Takie proste i radosne jest
	Moje życie tańczy taniec
	Takie proste i radosne
	Takie proste i radosne
	Takie proste i radosne jest

F  G  d  E7
Laj laj laj laj...