III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Przewodniczył im będzie ks. Dariusz Marek Mateuszuk – Notariusz Sądu Arcybiskupiego w Białymstoku. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek. Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:


Poniedziałek:

– godzina 8.00, 10.00 i 12.00 -Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

– godzina 17.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży.

Wtorek:

– godzina 8.00 i 12.00 –  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

– godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore;

– godzina 17.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży.

Zwracamy się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w czwartek 23 grudnia br. od godzin porannych.

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Pasterce. Na pół godziny przed nabożeństwem rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00. Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają nasze wysiłki dotyczące trwających inwestycji w naszym kościele i jego otoczeniu.

         Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00

                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

                    KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                    KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

         2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Świece w cenie 15 złotych za sztukę można po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

         3. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na rozbudowę cmentarza; darczyńcami byli mieszkańcy Dobek, którzy złożyli ofiarę 1 300zł oraz anonimowy ofiarodawca z Siekierk – 400zł, Pajewo Kolonia – 200zł. Bóg zapłać!

4. Niebawem spotkamy się przy wigilijnym stole, połamiemy się opłatkiem. Przygotowaliśmy specjalny obrzęd Wieczerzy Wigilijnej, który jest wyłożony na stoliku z prasą. Zawiera on czytania i modlitwy, jakimi powinniśmy rozpoczynać Wigilię – zachęcamy do skorzystania z tej pomocy podczas rodzinnej liturgii.

5. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków. W jego imieniu składam serdeczne podziękowania dla wszystkich rodzin, które odwiedził. Dziękuje za życzliwość i wszelkie dobre słowa. Rodziny, których Pan Organista nie zastał w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej. Jednocześnie informujemy, że można odbierać większe ilości opłatków na potrzeby organizowanych spotkań opłatkowych, a także ozdobne opakowania na opłatki w różnych wzorach.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Piotra Styś, lat 85 z Tykocina; Śp. Elżbiety Wnorowskiej, lat 65 z Herman. Wieczny odpoczynek…