III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Od najbliższego piątku – rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Przewodniczył im będzie ks. Andrzej Masłowski. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią będą odbywały się one na nieco innych niż zwykle zasadach. Osoby, które pragną skorzystać z rekolekcyjnej spowiedzi – prosimy o przybycie do kościoła pół godziny przed Mszą Świętą.

Dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy chętni – mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty, w wybranym przez siebie dniu rekolekcji.

Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Piątek – 18 grudnia:

– godzina 8.00 Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

– godzina 10.00 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore;

– godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Sobota 19 grudnia:

– godzina 8.00 Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

– godzina 10.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży;

– godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Zdajemy sobie sprawę, że przyszło nam żyć w szczególnym czasie, jednak zachęcamy – postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Prosimy także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w terminie, który podamy za tydzień. Przypominamy także o zamianie intencji mszalnych przyjętych na 14 i 15 grudnia, które zostaną odprawione 18 i 19 grudnia o tych samych godzinach.

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Pasterce. Na pół godziny przed nabożeństwem rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00. Msza Święta o północy zostanie odprawiona w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają nasze wysiłki dotyczące trwających inwestycji w naszym kościele.

Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00 (nie ma Mszy Św. o godz. 8.00)

KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świece w cenie 15 złotych za sztukę można nabyć po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które cały czas z niesłabnącą troską myślą o trwającym gruntownym remoncie naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli anonimowi ofiarodawcy z Broniszewa – 100zł, Kolonii Tykocin – 100zł, Tykocina – 100zł, anonimowy ofiarodawca – 1 500zł. Bóg zapłać!

4. Dziękujemy Paniom z Kolonii Tykocin i osobom z Herman za pomoc i we wczorajszym, bardzo dokładnym sprzątaniu kościoła, Bóg zapłać.

5. Jak co roku przed świętami mamy podobny choinkowy problem. Poszukujemy odpowiedniej wysokości, paru drzewek do bożonarodzeniowego przystrojenia kościoła (jedno już posiadamy). Osoby, które mogłyby pomóc nam w rozwiązaniu tego problemu prosimy o kontakt.

6. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które życzliwie przyjęły Pana Organistę, roznoszącego opłatki. Informujemy, że rodziny, których pan Organista nie zastał w domu mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej, w zakrystii.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Wiesława Okuły, lat 60 z Łopuchowa. Wieczny odpoczynek…