III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

III Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Przewodniczył im będzie Ojciec Duchowny Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. dr Dariusz Sokołowski. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek. Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek:

– godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

– godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole;

– godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek:

– godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

– godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore;

– godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Zwracamy się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w piątek 21 grudnia br. od godzin porannych.

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Pasterce. Na pół godziny przed nabożeństwem rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd. W klasztorku nabożeństwo antycypujące radość Bożego Narodzenia zostanie odprawione o godzinie 22.00. Mszę Świętą o północy pragnę odprawić w intencji Wszystkich Dobroczyńców, którzy ciągle, tak bardzo ofiarnie na wszelki możliwy sposób wspierają nasze wysiłki dotyczące trwających inwestycji w naszym kościele i jego otoczeniu.

         Porządek Mszy świętych

Dzień Bożego Narodzenia:

                  KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 10.00; 12.00 i 17.00

                  KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

II Dzień Bożego Narodzenia:

                    KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00,

                    KLASZTOREK: 9.00 i 11.00.

         Podczas Pasterki będziemy składać ofiary na Fundusz Obrony Życia, natomiast w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świece w cenie 15 złotych za sztukę można nabyć po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

3. Nasza akcja „Szlachetna choinka” wkracza w kolejną fazę. Bardzo proszę osoby, które zobowiązały się pomóc Świętemu Mikołajowi, aby do wtorku 18 grudnia br. przyniosły do kościoła przygotowane wcześniej prezenty. Koniecznie (!!!) nalepiły na paczkę to czerwone serduszko, które wzięli z choinki. To bardzo ważne, abyśmy nie pomieszali paczek i każda z nich trafiła do właściwego adresata! Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci mają także w tym roku inną szansę, by ją wykorzystać należy zdjąć z choinki jedną z zawieszonych kopert i włożyć do koperty odpowiedni banknot, a kopertę wraz z zawartością przekazać księdzu lub wrzucić na tacę. Bóg zapłać wszystkim, którzy życzliwie włączają się w tę akcję i ją wspierają. Dzięki Wam dla wielu te święta, a nawet ferie zimowe – będą radośniejsze.

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które cały czas z niesłabnącą troską myślą o kompleksowych planach remontu naszego kościoła. Przed nami jeszcze bardzo trudna i długa droga do celu. W ostatnich dniach swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 500zł, z Dobek – 400zł, Koło Różańcowe rodziców – 150zł. Bóg zapłać!

5. Powoli zbliża się świąteczny czas – dlatego rozpoczynamy prace nad świąteczną dekoracją kościoła. Niestety nie udało się nam do tej pory znaleźć odpowiedniej wysokości choinek, takich, które pasowałby do kościoła nie da się kupić w tradycyjnych miejscach sprzedaży. Może ktoś z Was mógłby nam pomóc w nabyciu kilku odpowiedniej wielkości choinek. Dziękujemy Paniom z Jeżewa Nowego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (22 grudnia na godzinę 15.00, z racji prac nad świąteczną dekoracją i ubieraniem żłóbka) – zwracamy się do rodzin z Sanik.