II Niedziela Zwykła – ogłoszenia (rozkład kolędy) - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Zwykła – ogłoszenia (rozkład kolędy)

Od jutra, w dość specyficznych warunkach pandemii – rozpoczynamy tegoroczną wizytę duszpasterską rodzin. Pragnąc uszanować decyzję poszczególnych rodzin – zaproponowaliśmy 4 formy kolędy.


Chciałbym serdecznie podziękować osobom, które życzliwie zaangażowały się w sąsiedzkie konsultacje. Na podstawie napływających danych widzimy, że w tym roku przeważa forma modlitw w kościele. Istnieje także możliwość indywidualnego skorzystania z innej formy wizyty duszpasterskiej. Może się zdarzyć, że racji obowiązków, zdarzeń losowych (takich jak kwarantanna) nie będzie możliwości przybycia na wyznaczony termin modlitwy – w takim przypadku, można przybyć w innym terminie, z inną miejscowością lub ulicą; a także indywidualnie (pod koniec kolędowego czasu, bądź późniejszego) – zaprosić księdza do domu. Wizytę taką można zamówić telefonicznie pod numerem 501404954 (ksiądz Proboszcz) lub 698 533 157 (ksiądz Wikariusz).

Przypominamy formy tegorocznego kolędowania:

1.  spotkanie klasyczne, modlitwa we wnętrzu domu;

2. spotkanie przed domem, jeśli jakaś rodzina jest chora, bądź znajduje się na kwarantannie; może podejść do okna przygotowany przed wejściem stolik, nakryty obrusem, z krzyżem, kropidło i woda święcona będzie sygnałem oczekiwania na księdza. W czasie kolędy modlimy wspólnie – ksiądz na zewnątrz, rodzina w środku domu.

3. Msza Święta w kościele parafialnym o godzinie dogodnej dla mieszkańców danej miejscowości lub ulicy – połączone ze specjalnym obrzędem poświęcenia domów i rodzin. Po skończonym nabożeństwie przedstawiciel rodziny zabiera ze sobą przygotowaną i poświęconą podczas obrzędu wodę święconą oraz obrazek z modlitwą błogosławieństwa domu. Po powrocie z kościoła głowa rodziny odmawia modlitwę znajdującą się na obrazku i kropi wodą święconą swoje mieszkanie.

4. Wizyta duszpasterska odbędzie się w sezonie letnim (czerwiec-lipiec), po uprzednim ustaleniu daty odwiedzin.

         Prosimy zatem, aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości, ulic i bloków przedyskutowały w najbliższych dniach (nawet w dniu poprzedzającym kolędę) – jaką formę kolędy wybierają. Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski, po ks. Marcina na godzinę 9.30 – klasztorek) 15.30 (Tykocin).

W miejscowościach, z których jeszcze nie dotarły do nas międzysąsiedzkie ustalenia wstawione zostały klasyczne wizyty kolędowe, jednak jeśli wola mieszkańców będzie inna – dostosujemy się do Waszej propozycji. Na najbliższe dni proponujemy następujący rozkład kolędy:

Piątek (22 stycznia 2021 r.)

Jeżewo Stare – 2 ks.

Broniszewo – 1 ks.

ul. Wiesiołowskiego – Msza Święta o godzinie 19.00.

ul. Poświętna – 1 ks.

Sobota (23 stycznia 2021 r.)

Kolonia Tykocin – 2 ks.

Hermany – 1 ks.

Saniki – Msza Święta o godzinie 19.00

ul. Glogera – Msza Święta o godzinie 15.00

ul. Zacerkiewna – 1 ks.

Poniedziałek (25 stycznia 2021 r.)

Siekierki – Msza Święta o godzinie 10.00

Lipniki – Msza Święta o godzinie 12.00

Popowlany – 2 ks

ul. Browarna – Msza Święta o godzinie 17.00

ul. Zagumienna – Msza Święta o godzinie 16.00

Wtorek (26 stycznia 2021 r.)

Sierki – Msza Święta o godzinie 10.00

ul. 11 Listopada – Msza Święta o godzinie 19.00

Pl. Czarnieckiego, ul. Puchalskiego – 1 ks.

Pajewo Kolonie –  Msza Święta o godzinie 11.00

ul. Nadkanalna – 1 ks.

Środa (27 stycznia 2021r.)

Bagienki – 1 ks.

ul. Sokołowska – Msza Święta o godzinie 19.00

ul. Piłsudskiego – Msza Święta o godzinie 17.00

Czwartek (28 stycznia 2021 r.)

ul. Holendry, Piekarska i Kombatantów. – Msza Święta o godzinie 19.00

ul. Kaczorowska – 1/2 rodzin Msza Święta o godzinie 17.00, pozostali kolęda klasyczna.

Jeśli terminy Mszy Świętych związanych z kolędą poszczególnych miejscowości, czy ulic nie będą odpowiadały – dostosujemy się do Waszych propozycji.

Pragniemy poinformować, że tylko na czas kolędy zmieniamy godzinę odprawiania wieczornej Mszy świętej z 17.00, na 18.00.

2.  Za tydzień, w niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

         3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Eugeniusza Franciszka Tryskuć, lat 77, mieszkańca Kiermus i Śp. Jana Jarońko, lat 78, mieszkańca Siekierk. Wieczny odpoczynek…