II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

„Rzeczy najistotniejsze – zarówno dla Piotra, jak i pozostałych uczniów – dokonały się dopiero po zejściu z Góry Przemienienia.”

 Trwa Wielki Post. Niestety wielu jeszcze tego nie dostrzegło, ale ma szanse i wielką okazję, aby zmienić to co smutne w ich życiu. Zachęcam do jeszcze liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 10.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. I warto to czynić, gdyż „mamy nadzieję w miłosierdziu Pana”.

2. Już niebawem będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia w najnowszej historii naszej ojczyzny. W poczet świętych zostanie zaliczony Błogosławiony Jan Paweł II – Papież. Parafia Rzymskokatolicka w Tykocinie, Muzeum w Tykocinie – Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Centrum Kultury w Tykocinie, Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie oraz Fundacja im. Mikołaja z Radomia już dzisiaj zapraszają na nasze parafialne uroczystości związane z tym wydarzeniem. Odbędą się one 6 kwietnia br. w naszym kościele parafialnym. W programie między innymi Msza Święta,  spotkanie autorskie z Adamem Bujakiem – papieskim fotografem i promocja albumów,  uroczysty koncert „Święty Jan Paweł II  Dar i Tajemnica” w wykonaniu : Jerzy Zelnik – recytacja, Robert Grudzień – organy. Patronat honorowy objął Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. Zapraszamy.

3. Pragnę poinformować, że trwają intensywne działania, mające na celu wyłonienie wykonawców robót remontowych przy naszym kościele. Prowadzę także konsultacje związane z możliwością korekty w zatwierdzonym i istniejącym projekcie prac w kwestii kolorystyki i okien osłonowych elewacji nawy głównej kościoła. Nie bez problemów przebiegają konsultacje nad poszerzeniem cmentarza grzebalnego. Głównym zmartwieniem pozostają nadal nieprecyzyjne procedury, a może nawet konieczność zmiany lokalizacji cmentarza. Prace przy kościele będą mogły się rozpocząć z chwilą podpisania umowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie konieczne do tej procedury dokumenty zostały już dawno wysłane do Warszawy. Nadal musimy czekać na ich weryfikację przez specjalistów z Ministerstwa.

Dziękuję wszystkim, którzy złożyli swój dar na wsparcie remontu świątyni. W ostatnim czasie ofiary pieniężne złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Białegostoku – 200zł; z Tykocina – 400zł. Bóg zapłać!

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby Dariusz Nowak, kawaler parafii tutejszej i Katarzyna Szymańska, panna zamieszkała w parafii św. Jana Chrzciciela w Białymstoku. Zapowiedź II.

Może też wyruszymy za Abrahamem, Piotrem, Jakubem, Janem i nie będziemy się lękać, bo..

Gdybym przechodził przez ciemną dolinę
zła nie ulęknę się.
W każdą noc i dzień,
Pan prowadzi mnie.
Wiedzie na łąki, gdzie odpocząć chcę
Drogę swą wskazuje mi./2x 
Pan jest Pasterzem mym./2x