II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Z Bożą pomocą zakończyliśmy najważniejszy etap gruntownego remontu naszej świątyni. Łatwo zauważyć, co jeszcze zostało do zrobienia i postaramy się konsekwentnie dążyć do ustalonego, bliskiego już celu działań, które nie miały precedensu w wielowiekowej historii naszej świątyni. Niebawem, pod koniec marca, powrócą z wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie – 4 obrazy z ołtarzy bocznych kościoła.


Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy z wielką życzliwością przyjęli ideę remontu i systematycznie wspierają ją swoimi modlitwami i darami serca. Bóg zapłać!

2. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odprawiane są w każdy piątek o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Gorzkie Żale śpiewamy bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny). Apelujemy – znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach i dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana oraz lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do nas.

Serdecznie zapraszamy na kolejne środowe, wielkopostne spotkanie modlitewne, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Tematem najbliższej konferencji połączonej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem Gorzkich Żalów, będzie Biczowanie Pana Jezusa – zapraszamy.

Przypominamy, że w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 – odbywa się spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani wspólną modlitwą.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą poranna i wieczorną.

4. Za tydzień bezpośrednio po Gorzkich Żalach odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii Świętej; natomiast w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania – obecność obowiązkowa.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Karwowskiego, lat 86 mieszkańca Kolonii Tykocin. Wieczny odpoczynek…