II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odprawiane są w każdy piątek o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Gorzkie Żale śpiewamy bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny). Apelujemy – znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach i dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana oraz lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do nas.

2. Zwracam się do Was z prośbą o włączenie się w akcję ratowania serduszka 2,5 rocznej Sary Dec, która potrzebuje pilnej operacji w Niemczech. Sara ma wrodzone wady rozwojowe zastawki pnia płucnego, zastawki trójdzielnej. Operacja musi być wykonana przed 3 rokiem życia, zatem ważny jest czas i ludzka życzliwość. W następną niedzielę po wszystkich Mszach Świętych rodzina Sary i wolontariusze będą zbierać do puszek datki na sfinansowanie operacji Sary. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

4. Dziękuję paniom z Sierk za wczorajsze sprzątanie kościoła i udekorowanie ołtarza Matki Bożej kwiatami; z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 23 marca, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

5. Zespół „Boża Nuta” z Brańszczyka, w którym gra i śpiewa nasz były wikariusz ks. Jarosław – wydał kolejną swoją płytę; można ją nabyć w zakrystii, po każdej Mszy Świętej.

6. W dniach od 22 do 24 marca br., w Wiźnie, na plebanii trwać będzie Kurs Nowego Życia. Więcej informacji oraz zapisy przez stronę internetową http://snelomza.theoforos.pl

7. Dziękuję wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają rozpoczęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 200zł i 300zł złożyli – anonimowi ofiarodawcy z Sanik. Bóg zapłać.