II Niedziela Wielkiego Postu — ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Wielkiego Postu — ogłoszenia parafialne

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odprawiane są w każdy piątek o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Gorzkie Żale śpiewamy bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny). Apelujemy – znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach i dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana oraz lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do nas.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwa tych dni będą odprawione podczas Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

Za tydzień Pierwsza Niedziela miesiąca marca, tradycyjnie podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 śpiewamy Nieszpory. Zapraszamy.

Powoli kończymy okres sondowania zapotrzebowania wiernych naszej wspólnoty na potrzebę organizowania sobotniej Mszy Świętej, antycypującej liturgię niedzielną dla osób, które z racji pracy i różnych obowiązków – nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. Zainteresowanych zapraszamy tradycyjnie w najbliższą sobotę na godzinę 20.00.

2. Za tydzień w niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami, przygotowującymi się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Łukasz Rogalewski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Justyna Wołpiuk, panna zamieszkała w parafii Kobylin Borzymy, zapowiedź II.

4. Muzeum w Tykocinie zaprasza zainteresowanych, w niedzielę 4 marca br. na godzinę 13.15 do Domu Talmudycznego na spotkanie artystyczno-historyczne, z cyklu „Salon Bujnowskiego”. W programie spotkanie autorskie z Ewą Włodarską, mieszkanką Tykocina, autorką książki „Licencja na pierwszy śnieg” i recital gitarowy Pawła Sokołowskiego. Zapraszamy.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają rozpoczęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar w wysokości 200zł i 50zł złożyli – anonimowi ofiarodawcy. Bóg zapłać.

6. Dziękujemy Paniom z Jeżewa Starego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (3 marca br. na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.