II Niedziela Wielkiego Postu – Ad Gentes - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Wielkiego Postu – Ad Gentes

Trwa Wielki Post. Chociaż wielu jeszcze tego nie dostrzegło, jednak każdy  z nas dzięki Bożej łasce ma ogromną szanse, aby zmienić to co smutne w naszym życiu i przybliżyć się do Boga.

Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 10.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. I warto to czynić, gdyż „mamy nadzieję w miłosierdziu Pana”.

2. Po raz kolejny możemy z satysfakcją poinformować, że złożony przez nas do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt, dotyczący remontu dachu na nawach bocznych naszego kościoła – otrzymał dofinansowanie w wysokości 300 tys. złotych. Można zatem śmiało powiedzieć, że szczęście nas nie opuszcza, a nawet z Bożą pomocą i ludzką życzliwością mamy nadzieję na kolejne radosne informacje; zwłaszcza ze strony naszego Samorządu. W związku z faktem otrzymania oficjalnego pisma z Ministerstwa, przystępujemy od jutra tj. 2 marca br. do rozpoczęcia prac przygotowawczych związanych z konserwacją więźby dachowej naw bocznych oraz wymianą blachodachówki na dachówkę ceramiczną.

Pragniemy także już dzisiaj zakomunikować, że w najbliższych miesiącach rozpoczniemy wstępny, zachowawczy remont kościelnych organów. W związku ze słabą kondycją istniejącego instrumentu oraz trudną do określenia chwilą, kiedy może on całkowicie zamilknąć – zakupiliśmy instrument cyfrowy marki Roland C-200 wraz z zestawem aktywnego nagłośnienia. Kontynuując muzyczny temat chcielibyśmy już teraz serdecznie podziękować sporej (jak na nasze warunki) grupie osób, które zgłosiły się do śpiewania w chórze parafialnym.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają rozpoczęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli – anonimowi ofiarodawcy z Tykocina Kolonii – 200zł, Sanik – 500zł i 200zł. Bóg zapłać!

4. Z satysfakcją i radością informujemy, że nasza młoda parafianka Mariola Sadowska, została zaliczona do grona stypendystów Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej na rok 2015.  Gratulujemy!

5. STOWARZYSZENIE  MATKI  BOŻEJ  KRÓLOWEJ  POKOJU  I  POJEDNANIA   W  BIAŁYMSTOKU  organizuje  PIELGRZYMKĘ  DO  ZIEMI  ŚWIĘTEJ  I  JORDANII. Tworzymy  także tykocińską grupę. Zachęcamy wiernych z naszej parafii do wzięcia udziału w tej niezwykłej podróży do źródeł wiary chrześcijańskiej, do miejsc zawiązanych z Ewangelią, do ziemskiej ojczyzny Jezusa Chrystusa. Głębokie przeżycia w tych świętych miejscach pozwolą jeszcze bardziej pogłębić wiarę katolicką, która wyznacza sens naszego życia. 11-dniowa Pielgrzymka odbędzie się w dniach: od

28 listopada – 8 grudnia 2015 r.  Koszt  – 4.000 zł. Zapisy prowadzi Marzena Pisarska – Kalisty, tel. 693 457 639,  w terminie do końca kwietnia 2015r.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca. Nabożeństwa tych dni będą odprawione po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.