II Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

W dniu dzisiejszym przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Po każdej Mszy Świętej zbierać będziemy datki do puszek, z przeznaczeniem na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.

3. Dziękujemy za wszelką okazywaną troskę o piękno naszej świątyni i wszelkie niezbędne do normalnego funkcjonowania parafii inwestycje, takie jak plany remontu kaplicy cmentarnej. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina 200zł, Sierk – 1 000zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 500zł. Bóg zapłać!

4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jacek Świerczewski kawaler z parafii Krypno i Anna Komarowska, panna parafii Tutejszej – zapowiedź II; Grzegorz Roszkowski, kawaler i Marcelina Cimoch, panna oboje parafii tutejszej – zapowiedź I.