II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

Za adwentowymi drogami człowieka – tęskni Bóg.

         1. W następną niedzielę  15 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, przewodniczył im będzie ks. Tomasz Trzaska – Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek. Bardzo proszę by nie planować sobie skorzystania z Sakramentu Pokuty w następną niedzielę, rozpoczynającą czas rekolekcji. Porządek rekolekcyjnych nabożeństw w poniedziałek i wtorek będzie następujący: 7.30 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole; 11.00 – Msza Święta z nauką ogólną w klasztorku; 18.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym. Osoby chore, starsze zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku.

         Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku.

         Ponawiam zachętę do uczestniczenia w Roratach. Cieszy mnie fakt, że są osoby młodsze i starsze, które już usłyszały tę prośbę.

        2. Trwa doroczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są do nabycia świece na Wigilijny stół w cenie: 13 złotych za sztukę. Do każdej świecy, jako forma podziękowania, nieodpłatnie dołączony jest karnet, w którym znajdują się 3 karty świąteczne. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

         3. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie roznosił bożonarodzeniowe opłatki w następujących miejscowościach: poniedziałek – Sierki, wtorek – Holendry, Kaczorowo, środa kol. Tykocin, Tykocin.

         4. Składam podziękowanie wszystkim, którzy nie ustają we wspieraniu idei remontu naszego parafialnego kościoła – swoją modlitwą i darem pieniężnym. W ostatnim tygodniu swój dar złożyli mieszkańcy Siekierk – 680 zł, oraz anonimowi ofiarodawcy z Jeżewa Nowego – 500zł. Bóg zapłać!

         Nadmienię, że obecnie na wydzielonym rachunku bankowym posiadamy 115 309 złotych. W minionym tygodniu otrzymałem z Ministerstwa informację, że złożony przez nas wniosek przeszedł pozytywnie etap oceny formalnej i został skierowany do oceny merytorycznej. Czyli już dzisiaj można powiedzieć, że wniosek został napisany poprawnie, ale to (w naszym kraju) nie wystarczy by dofinansowanie otrzymać bo szczęściu – trzeba „pomóc”.

         5. Mamy nowy, parafialny problem, pojawił się on wiele lat przed moim przyjściem  – niebawem, może już w następnym 2014 roku może zabraknąć miejsc do pochówku na naszym cmentarzu. Obecnie według pobieżnych obliczeń zostało jeszcze miejsca na 2 podwójne i pięć pojedynczych grobów. Uruchomienie nowego lub poszerzenie starego cmentarza to wydatek rzędu setek tysięcy złotych. Pozostaje mi zatem zwrócić się do Was z apelem – nie umierajcie mi, aż do momentu kiedy problem się rozwiąże, a pieniędzy na rozwiązanie tego problemu – nie mamy. Zatem żyjcie długo i daj Boże szczęśliwie!

          6. Pragnę poinformować, że zostały zamówione przez Urząd Gminy Msze Święte Gregoriańskie za Śp. Zofię Szymańską. Będą one odprawione na początku 2014 roku.

         7. Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej „Tradycje architektury drewnianej Tykocina” oraz na promocję „Szlaku budownictwa drewnianego Tykocina” dziś  o godz. 13.00 w siedzibie Centrum na Placu Czarnieckiego 10. Po wernisażu odbędzie się wycieczka szlakiem budownictwa drewnianego, podczas której będzie można obejrzeć najciekawsze drewniane obiekty naszego miasta.

         8. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Ryszarda Kobeszko, lat 77 z Dobek. Wieczny odpoczynek…