II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

W związku ze zmianą harmonogramu prac konserwatorskich, skutkujących koniecznością rozbiórki rusztowań w kościele, w dniach 14 i 15 grudnia –  musimy zmienić termin rekolekcji adwentowych. Odbędą się one od 18 do 20 grudnia br. poprowadzi je, dobrze nam znany – ks. Andrzej Masłowski.

Nauki rekolekcyjne będą się odbywały według niedzielnego porządku – w kościele parafialnym i w klasztorku (piątek). Zamówione intencje mszalne na 14 i 15 grudnia br. zostaną odprawione w tych samych godzinach 18 i 19 grudnia. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z kancelarią parafialną, bądź sprawdzenie intencji wywieszonych w gablocie parafialnej. Szczegółowe informacje, dotyczące rekolekcji podamy za tydzień.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Świece w cenie 15 złotych za sztukę można nabyć po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku.

3. Za tydzień, w niedzielę, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Natomiast dzisiaj, tak jak zapowiadaliśmy po każdej Mszy Świętej – rodzina i wolontariusze będą zbierać do puszek datki na terapię genową dla Kubusia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego (SMA1). Jest to bardzo ciężka choroba odbierająca małemu dziecku władzę nad ciałem, powoli pozbawiająca go najważniejszych funkcji życiowych takich jak poruszanie się, przełykanie i oddychanie. Nadzieją na walkę z tą śmiertelną chorobą jest najdroższy lek świata, który kosztuje prawie 10 mln. Od 5 czerwca br. do dzisiaj – rodzina zebrała 50% potrzebnej kwoty. Zachęcam do włączenia się w tę akcję.

4. W najbliższym tygodniu Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek – Sierki i Tykocin; wtorek – Stelmachowo, Broniszewo; środa – Tykocin pozostałe ulice. Wizyty rozpoczynać się będą od godziny 8.00. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista, będące na kwarantannie lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, rodzinom, grupom osób za systematycznie okazywaną pomoc w remoncie naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Jeżewa Nowego – 200zł, Dobek – 100zł, Tykocina – 200zł, Kolonii Sierki – 600zł, rodzice dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł, anonimowy ofiarodawca – 100zł. Bóg zapłać!

6. Dziękujemy Paniom z Herman za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (12 grudnia na godzinę 10.00) – zwracamy się do rodzin z Tykocina Kolonii.

7. Jutro (poniedziałek), w kościele po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym połączone z konferencją na temat Eucharystii. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Tadeusza Sadowskiego, lat 81 z Sawina, Śp. Jana Korzyńskiego, lat 73 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…