II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

W następną niedzielę  16 grudnia br. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, przewodniczył im będzie Ojciec Duchowny Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. dr Dariusz Sokołowski. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek.

Bardzo proszę by nie planować sobie skorzystania z Sakramentu Pokuty w następną niedzielę, rozpoczynającą czas rekolekcji. Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole; godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore; godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w piątek 21 grudnia br. od godzin porannych.

Ponawiam zachętę do uczestniczenia w Roratach. Cieszy mnie fakt, że są osoby młodsze i starsze, które już usłyszały tę prośbę.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Świece w cenie 15 złotych za sztukę można po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

3. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Powinniśmy wspierać materialnie i duchowo osoby zaangażowane w pracę katechetyczną i duszpasterską w krajach Europy Wschodniej i Azji.

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Kamil Kurowski, kawaler zamieszkały w Broniszewie i Magdalena Zofia Tyra, panna zamieszkała w Warszawie, parafia bł. Władysława z Gielniowa – zapowiedź II.

5. Dziękujemy Paniom z Jeżewa Starego za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (15 grudnia na godzinę 10.00) – zwracamy się do rodzin z Jeżewa Nowego.

6. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany wyjazd podczas ferii zimowych. W programie między innymi aktywny wypoczynek na górskich stokach, zwiedzanie ciekawych turystycznie miejsc i inne atrakcje. Zakwaterowanie i wyżywienie w pensjonacie. Koszt pobytu wraz z podróżą, karnetami na stoki, wypożyczeniem nart 1 000 zł od osoby. Zaliczkę należy wpłacić do 15 grudnia. Zapisów można dokonywać, dzwoniąc pod numer 605132316 lub kancelarii parafialnej. Więcej informacji na plakacie i pod adresem: http://www.czorsztyn-ski.com.pl

Ponawiamy naszą prośbę o włączenie się w akację pomocników Świętego Mikołaja. W kościele przed ołtarzem, obok chrzcielnicy wystawiona jest „Szlachetna choinka”; na niej wisi ostatnie serduszko z imieniem i wiekiem dziecka oraz koperty. Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci – powinni zdjąć z choinki serduszko i przygotować – paczkę niespodziankę lub włożyć do koperty odpowiednią do swoich możliwości kwotę pieniężną, kopertę wraz z zawartością przekazać księdzu lub wrzucić na tacę. Prezenty przynosimy do kościoła od następnej niedzieli (16 grudnia br.), nalepiamy na nie to czerwone serduszko, zostawiamy pod „Szlachetną choinką”; a w święta Bożego Narodzenia – trafią one do dzieci. Zachęcamy do działania! W tym roku swoją pomoc kierujemy do dzieci niepełnosprawnych, a wyjazd zostanie ufundowany dzieciom z najuboższych rodzin. 

7. Bardzo dziękujemy za systematycznie okazywaną życzliwość i pomoc w prowadzonym remoncie naszego kościoła. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Sierk – 500zł, Białegostoku – 100$, Tykocina – 100zł oraz Koło Różańcowe z Siekierk, którego zelatorką jest Pani Danuta Polak – 500zł. Bóg zapłać!

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu Bierzmowania oraz ich rodzicami.